Spitali turk operon në Gaza për frenimin e COVID-19

Ramallah – Spitali i Miqësisë Palestinë-Turqi në Gaza do të fillojë operacionet si pjesë e përpjekjeve për të frenuar koronavirusin e ri

Continue Reading

Kovid-19/ Solidariteti: Pas Italisë, Turqia i vjen në ndihmë edhe Spanjës me pajisje mjekësore të prodhuara në vend

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan tha dje që Turqia do të dërgojë një aeroplan me mjete mjekësore në Spanjë, që është bërë vendi i dytë europian më

Continue Reading

TË PËRNDJEKURIT ANTIKOMUNISTË THIRRJE KRYEMINISTRIT: NA JEP DËSHPËRBLIMIN. EDHE “SHEFQET NDROQI” U NDËRTUA ME GJAKUN TONË!

Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve Politikë të Shqipërisë Thirrje publike Drejtuar : Kryeministrit të Shqipërisë z Edi Rama . Surrel -Tiranë

Continue Reading

Francë- Ministri i Shëndetësisë, Veran: Pandemia COVID-19 u përhap nga Kisha Evangjeliste

Ministri i Shëndetësisë i Francës Olivier Veran, prendoi se pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në vend është përhapur nga ritualet fetare

Continue Reading

Stamboll- Me mbështetje të bamirësve, nis projekti i pakove ushqimore për të moshuarit

Në kuadër të një projekti humanitar të Zyrës së Guvernatorit të Stambollit dhe me mbështetje të bamirësve, rreth 50 mijë personave në nevojë në

Continue Reading

Kryeministri i Izraelit në karantinë

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu do të futet në karantinë pasi njëri prej ndihmësve të tij rezultoi pozitiv me COVID-19, transmeton

Continue Reading

Itali – Mbërrin në 11.591 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Italia ka raportuar 812 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në vend në 11.591,

Continue Reading

Ndërron jetë Hadi Sabri Bushati

Në orët e para të ditës së sotme (30/03/2020) ndërron jetë dhe largohet për në amshim miku dhe veprimtari i shquar shkodran Hadi Sabri Bushati

Continue Reading

Sulltan Salahudin Ejubi- dhe Kudsi

Figura e kalorësit musliman që ia përkushtoi jetën e vet çlirimit dhe ruajtjes së Tokës së Shenjtë të Jeruzalemit, pasi e kishin marrë kryqtarët

Continue Reading

Koment: Shansi i humbur i Europës në mbrojtjen nga Korona. Liria personale bie viktimë

Europianët po e paguajnë reagimin e vonuar të qeverive europiane ndaj pandemisë së Coronës me kufizimin e lirisë personale dhe recesion të

Continue Reading