Anëtarësimet e Myftinisë Tiranë apo shitje biletash…

Nga Gentian Sejrani* Kohët e fundit ka pasur një diskutim të gjerë mbi nismën e marrë nga Myftinia e Tiranës për fushatën e mbledhjeve të fondeve

Continue Reading

Reflektime mbi krizën ‘Covid19’/ Lufta ndaj ‘burimeve të jetës’, tentimi i ‘ndotjes’ dhe ‘shterrjes’ së tyre!

Nga: Sali Shasivari Në suaza të luftës së pakompromis dhe tentativave të vazhdueshme për krijimit e një bote pa Zot dhe pa Fe, dhe, duke marë

Continue Reading

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë: 11 humbje jete dhe 901 raste të reja në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 901 raste të reja me koronavirus, nga 3864 testime të kryera. Harta e të infektuarve

Continue Reading

Turqia dhe Rusia vazhdojnë me monitorimin e armëpushimit në Malësinë e Karabakut

Qendra e përbashkët turko-ruse e monitorimit të marrëveshjes së armëpushimit midis Azerbajxhanit dhe Armenisë është bërë funksionale sot në

Continue Reading

Përfshihet nga flakët banesa në Kavajë, humb jetën 85 vjeçari

Një 85 vjeçar humbi jetën këtë të shtunë, në Golem, kur banesa e tij u përfshi nga flakët. Policia bën me dije se kanë nisur hetimet për

Continue Reading

Turqia ratifikon marrëveshjet me 7 vende, përfshirë edhe Kosovën

Qeveria turke ratifikoi marrëveshjet me shtatë vende në fushat e arsimit, sportit dhe shëndetësisë, sipas informacionit të publikuar në Gazetën

Continue Reading

Organizatat turke dhurojnë ndihma për nevojtarët në Kosovë

Fondacioni Humanitar IHH nga Turqia, në bashkëpunim me Shoqatën WEFA nga Austria, Shoqatën Sadakataşı, Bursa Fetih-Der, Shoqatën ONhayat nga

Continue Reading

Sulm terrorist në Afrin të Sirisë, të paktën 6 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur

Të paktën gjashtë civilë u vranë dhe dhjetë u plagosën në një sulm terrorist në Afrin të Sirisë veriore sot. Sulmi u krye duke aktivizuar një

Continue Reading

Rrëzohet helikopteri ushtarak në Kubë, raportohet për 5 humbje jete

Pesë persona humbën jetën si rezultat i rrëzimit të një helikopteri ushtarak në qytetin Holguin në lindje të Kubës. Sipas një lajmi në BBC,

Continue Reading

SHBA thirrje Rusisë, Turqisë dhe Emirateve: Tërhiquni menjëherë nga Libia!

Shtetet e Bashkuara i bënë thirrje sot Rusisë, Turqisë dhe Emirateve të Bashkuara Arabe që të pezullojnë menjëherë ndërhyrjen ushtarake në Libi

Continue Reading