Doktoron me sukses hoxhë Justinian Topulli

Hoxhë Justinian Topulli merr titullin doktor i shkencave pas mbrojtjes që i bëri temës së tij “Rigjallërimi i besimeve fetare në Shqipëri pas

Continue Reading

Hoxhallarë patriotë në shërbim të atdheut…

Në kohë të vështira dalin në pah gjithmonë njerëz të mëdhenj që i shërbejnë vendit dhe atdheut me përkushtimin e tyre, ashtu siç edhe ka ndodhur

Continue Reading

Gjykata e la jashtë zgjedhjeve, reagon Kurti: 14 shkurti referendum

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka reaguar pasi Gjykata Supreme ia ndaloi përfundimisht kandidimin në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Continue Reading

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë: 8 humbje jete dhe 896 raste të reja në 24 orët e fundit

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3761 testime, 514 të shëruar, 896 raste të reja dhe 8 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë

Continue Reading

Përgjimet e Ndrangheta/ Prokuroria italiane merr në pyetje 5 të ndaluar

Ka nisur në qytetin e Catanzaros në rajonin e Calabrias, marrja në pyetje e personave të vënë nën masa ndalimi nga mega operacioni i koduar

Continue Reading

Konkluzionet e Prokurorisë: Klodian Rasha u vra me dashje

Prokuroria ka dalë në përfundimin se efektivi i forcave shqiponja me datë 8 dhjetor ka qëlluar me dashje Klodian Rashën. Pas përfundimit të

Continue Reading

Kosovë/ Gjykata Supreme vendos që Albin Kurti të mbetet jashtë zgjedhjeve të 14 shkurtit

Gjykata Supreme ka vendosur për ankesat e subjekteve politike, ku nga pesë ankesat të subjekteve politike, dy prej tyre janë pranuar pjesërisht.

Continue Reading

Sherr mes adoleshentëve, plagoset me thikë 16-vjeçari në Shkodër

Mesditën e sotme është plagosur me thikë një 16-vjeçar në Shkodër, pas një konflikti mes të rinjsh. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Salo Halili”,

Continue Reading

Irak, një fëmijë humb jetën dhe 4 të tjerë plagosen nga bomba e vendosur nga organizata terroriste DEASH

Në qytezën Diyala në veri të Irakut ka humbur jetën një fëmijë si pasojë e shpërthimit të një bombe e vendosur nga pjesëtarët e organizatës

Continue Reading

Arkivat dokumentojnë rolin francez në gjenocidin e Ruandës

Ekspertët po i bëjnë thirrje Francës të marrë rolin e saj në gjenocidin e Ruandës të vitit 1994, ku u regjistrua vrasja e rreth një milion

Continue Reading