Biden nuk e ndryshon vendimin e Trumpit në lidhje me Kudsin

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden edhe pse ndryshoi shumë politika të paraardhësit të tij Donald Trump, nuk ndryshoi vendimin e Trumpit për

Continue Reading

60 vjeçari bie nga kati i dytë i banesës, humb jetën në çast

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Vorë. Një 60-vjeçar ka gjetur vdekjen pasi ka rënë nga kati i dytë i banesës së tij, ku ishte

Continue Reading

Kosova dhe Izraeli do të vendosin marrëdhënie diplomatike më 1 shkurt 2021

Kosova dhe Izraeli do të vendosin marrëdhënie diplomatike më 1 shkurt 2021. Një gjë të tillë e ka bërë me dije Ministria e Punëve të Jashtme e

Continue Reading

I kërkuar për tentativë vrasje në Florida, ekstradohet drejt SHBA-së Arben Bregu

Ekstradohet në SHBA Arben Bregu, 45-vjeçari shkodran i kërkuar për tentativë vrasje në Florida. Të premten në orët e para të mëngjesit strukturat

Continue Reading

Yuri Kim apel shqiptarëve: “Mos merrni para për votën”

Ambasadorja amerikane Yuri Kim duke folur në konferencën “Kostot e demokracisë II” u bëri një thirrje për shqiptarët votues, kundrejt të cilëve

Continue Reading

4 të vdekur nga zjarri në spitalin Covid të Bukureshtit

4 persona kanë ndërruar jetë nga zjarri i fuqishëm që përfshiu një nga spitalet kryesore të Bukureshtit, Rumani, ku po trajtohen pacientë me

Continue Reading

Sulmet kundër Islamit në Francë u rritën me 53 për qind në vitin 2020

Sulmet kundër Islamit në vitin 2020 në Francë shënuan rritje me 53 për qind në krahasim me një vit më parë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Continue Reading

Pasojat nga përmbytjet, banorët në Durrës kërkojnë ushqime për familjen dhe për bagëtinë

Në qarkun e Durrësit pothuajse e gjithë sipërfaqja e përmbytur është çliruar nga uji, ndërkohë banorët e prekur kërkojnë ndihmë. Në njësinë

Continue Reading

Koordinatori për Zgjerimin, Michael Gahler: Rama të plotësojë kushtet për anëtarësim

Pas deklaratave të kryeministrit Rama kundrejt BE-së, ka reaguar edhe Koordinatori për Politikën e Jashtme dhe Zgjerimin në Parlamentin Europian,

Continue Reading

Sot, 22 vite nga masakra në Rugovë të Hasit

Janë bërë 22 vjet nga masakra që u bë në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk u

Continue Reading