Presione mbi Kurtin: Netanyahu e fton të hapë ambasadën në Jerusalem, Erdogani thotë se duhet ta shmangë!

Lëvizja Vetëvendosje pas marrjes së pushtetit, siç duket mund të ketë ‘tension’ për çështjen e hapjes së ambasadës së Kosovës në Jerusalem. Kjo

Continue Reading

Ndërron jetë nga Covidi burri i ish-deputetes socialiste

Mbrëmjen e sotme, bashkëshorti i ish-deputetes socialiste Valentina Leskaj ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e ka njoftuar vetë

Continue Reading

Erdoğan: Do ta bëjmë Turqinë një nga 10 ekonomitë më të mëdha në botë

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se përkundër sfidave të shkaktuara nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19),

Continue Reading

Nigeri, lirohen nxënësit pas mbi një jave në robëri

42 persona, përfshirë 27 nxënës, të rrëmbyer nga persona të armatosur nga një shkollë me konvikt në Nigeri mbi një javë më parë, janë lënë të

Continue Reading

E TRISHTË! Nuk ia dolën të fitonin betejën me Covid-19, dy vëllezërit nga Mati humbin jetën brenda 24 orëve

Dy vëllezër nga Mati kanë ndërruar jetë brenda 24 orëve si pasojë e Covid-19. Fatmir Domi 60-vjeç dhe Luan Domi 55-vjeç, nuk kanë arritur që të

Continue Reading

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë: 19 humbje jete dhe 986 raste të reja në 24 orët e fundit

Fatkeqësisht, 19 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit. Bëhet fjalë për 9 qytetarë nga Tirana, 4 qytetarë nga

Continue Reading

Qëllon me thikë djalin, arrestohet babai

Shtetasi G.V, 63 vjeç ka rënë në prangat e policisë pasi ka qëlluar me thikë djalin e tij. Sipas policisë, shtetasi G.V i dënuar më parë për

Continue Reading

Rinovimi i kartave ID/ Ministria e Brendshme: Zyrat hapur edhe të shtunën

Zyrat e aplikimit për karta ID dhe pasaporta do të jenë të hapura edhe këtë të shtunë për të gjithë ata që duan të aplikojnë për rinovim.

Continue Reading

Emiratet e Bashkuara Arabe mbështesin Arabinë Saudite pas akuzave të SHBA-së për vrasjen e Khashoggit

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) deklaruan se mbështesin deklaratën e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite, e cila në mënyrë të

Continue Reading

Në kërkim ndërkombëtar për vjedhje, arrestohet në Morinë shkupjani 34-vjeçar

Një 34-vjeçar me inicialet Z.S., 34-vjeç banues në Shkup ka rënë në prangat e uniformave blu. 34-vjeçari është arrestuar në hyrje të pikës

Continue Reading