Gjysmëhëna e Kuqe Turke dhuron 100 karroca për personat me aftësi të kufizuara në Maqedoninë e Veriut

Gjysmëhëna e Kuqe e Turqisë dhuroi gjithsej 100 karroca për invalidë, 25 aparate dëgjimi dhe 500 pako higjienike për nevojat e Kryqit të Kuq të

Continue Reading

Kosovë, arrestohen 8 persona për mashtrim dhe krim të organizuar

Prokuroria Speciale e Kosovës në bashkëpunim Policinë e Kosovës dhe me hetuesit policor nga Prokuroria e Përgjithshme në Bamberg të Gjermanisë

Continue Reading

Në konferencën për mbështetje ndaj sirianëve shprehen lëvdata për Turqinë

Në konferencën për mbështetjen ndaj sirianëve që u zhvillua bashkërisht nga Kombet e Bashkuara (OKB) dhe Bashkimi Evropian (BE) u fol

Continue Reading

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë: 8 humbje jete dhe 434 raste të reja në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 434 raste të reja me koronavirus, me një rritje krahasuar me një ditë më parë ku u regjistruan 304

Continue Reading

Kosovë, arrestohet një person për krime lufte

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ndaluar një person me inicialet M.A. për veprën penale “krime lufte kundër popullsisë civile”. Siç

Continue Reading

Komisioni Europian hedh në gjyq Poloninë

Sërish Komisioni Europian ka hedhur në gjyq Poloninë para Gjykatës Europiane për shkak të reformës së diskutueshme në drejtësi. Ligji polak për

Continue Reading

Komiteti i Ekspertëve: Maturantët rikthehen në klasa, nuk ndryshon ora policore

Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja anti-COVID, pas analizës së situatës dy javët e fundit. Sipas ekspertëve, situata është e

Continue Reading

Sekretari amerikan i Shtetit letër Vuçiçit, i kërkon njohje reciproke me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken i dërgoi letër presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç ku i kërkoi që të përmbyll dialogun me

Continue Reading

Spiunazh – Italia dëbon dy zyrtarë rusë, thërret ambasadorin në raportim

Italia e ka urdhëruar dëbimin e dy zyrtarëve rusë pas një skandali të spiunazhit, të cilit kryediplomati italian, Luigi Di Maio, e quajti

Continue Reading

Pasojat e pandemisë në ekonomi, BE i akordon Shqipërisë 90 mln euro

Komisioni Europian ka shpërndarë këtë të mërkurë 90 milionë euro për Shqipërinë në kuadër të programit të tij të asistencës makro-financiare

Continue Reading