Kapet jashtë vendit dhe sillet në Turqi Selahaddin Gülen, i afërmi i liderit të FETO-s

Selahaddin Gülen, i afërmi i liderit të organizatës terroriste FETO/PDY, Fetullah Gülen, u kap jashtë vendit në një operacion nga Agjencia

Continue Reading

Përkujtohen 5 milionë kazakë që humbën jetën për shkak të politikës sovjetike të urisë

Më shumë se 5 milionë njerëz kanë humbur jetën për shkak të politikës së urisë të qeverisë sovjetike në gjysmën e parë të shekullit të 20-të, të

Continue Reading

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë: 1 humbje jete dhe 6 raste të reja në 24 orët e fundit

Janë kryer 2,325 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 6 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 2

Continue Reading

Policia izraelite shtypi një fëmijë në Kuds pse mbante flamurin palestinez

Një fëmijë 12-vjeçar palestinez u shtyp nga policia izraelite në lagjen Silwan të Kudsit Lindor për vendosjen e flamurit palestinez në biçikletën

Continue Reading

Kina do të lejojë çiftet të kenë deri në 3 fëmijë

Kina sot ka lehtësuar politikën e saj të planifikimit familjar dhe lejoi çiftet të kenë tre fëmijë, bëri të ditur media shtetërore. Sipas

Continue Reading

UNICEF: Numri i fëmijëve të kequshqyer mund të dyfishohet në Haiti për shkak të COVID-19

Numri i fëmijëve të kequshqyer pritet të dyfishohet për shkak të efekteve të koronavirusit të ri (COVID-19) në Haiti të Karaibeve. Sipas raportit

Continue Reading

“Egjipti do të mbajë konferencë të donatorëve për rindërtimin e Gazës”

Sipas një anëtari të lartë të grupit palestinez Fatah, Egjipti është duke kërkuar të mbajë një konferencë ndërkombëtare të donatorëve për

Continue Reading

Sulmohet një shkollë në Nigeri, një i vdekur dhe mbi 100 nxënës të rrëmbyer

Gjatë sulmit të armatosur në një medrese në Nigeri ka humbur jetën një person, ndërsa më shumë se 100 nxënës janë rrëmbyer. Zëdhënësi i policisë

Continue Reading

Shqipëria sërish në Arbitrazh, kërkon “korrigjim” të vendimit për Becchettin

Arbitrazhet vazhdojnë të “gërryejnë” financat shqiptare ku Shqipëria po paguan miliona euro për përballjet e saj në gjykatat ndërkombëtare. Në 26

Continue Reading

Hiqet nga përdorimi për 3 muaj aboneja e përgjithshme

Qytetarët që përdorin rregullisht transportin publik, nuk do të kenë mundësi që për tre muaj rresht të përdorin abonenë e përgjithshme. Ky vendim

Continue Reading