Presidenti Erdoğan mesazh urimi me rastin e Fitër Bajramit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, nëpërmjet postimit nga rrjetet sociale ka uruar Fitër Bajramin.

“Qoftë i bekuar Fitër Bajrami. Urime më të përzemërta Bajramin tuaj dhe familjes suaj. Uroj që Zoti të na mundësoj që bajramet tjera ti presim me shëndet, mirëqenie dhe qetësi”, shkroi Erdoğan.