Banorët e kampeve në Idlib duan vazhdimin e ndihmave humanitare përmes kalimit Babulhava

Civilët e shpëtuar nga sulmet e regjimit të Bashar Al-Asadit dhe mbështetësve të tij në Siri që u strehuan në kampe në vijën kufitare të Idlibit

Continue Reading

Dhjetëra kolonë hebrenj hynë në Al-Aksa

Dhjetëra kolonë izraelitë sot hynë me forcë në kompleksin e Xhamisë Al-Aksa në Kudsin Lindor të okupuar. Vakëfi Islam i Kudsit në një deklaratë

Continue Reading

Gjykata e Hagës dënon dy aleatë të Millosheviçit për krime lufte

Gjykatësit e Kombeve të Bashkuara shpallën fajtorë dhe i dënuan me nga 12 vjet heqje lirie dy ish zyrtarë të lartë të policisë së fshehtë serbe

Continue Reading

Kushtetuesja rrëzon herësin, hapen listat për zgjedhjet e ardhshme

Gjykata Kushtetuese vendosi të shfuqizojë si antikushtetues pikën 3 të nenit 163 të Kodit Zgjedhor, që flet për herësin, çka lexohet nga juristët

Continue Reading

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete dhe 7 raste të reja në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë kryer 3138 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 shtatë qytetarë: 4 raste në Tiranë, nga 1 rast në

Continue Reading

Azerbajxhani pret reagim pozitiv nga Armenia për përcaktimin e vijës kufitare

Ministri i Punëve të Jashtme të Azerbajxhanit, Jeyhun Bayramov tha se i kanë propozuar Armenisë fillimin e bisedimeve dypalëshe për përcaktimin e

Continue Reading

Polici rreh qytetaren në Vlorë, pezullohen dy efektivë, në 4 muaj 1746 denoncime në SHÇBA

Dy punonjës policie në Himarë, njëri me detyrë shef i seksionit për rendin dhe sigurinë dhe tjetri me detyrë specialist i zonës janë pezulluar

Continue Reading

Arrestimi i Prokurorit të Kukësit, në pranga shoferi dhe një zyrtar në Kavajë

Ka përfunduar në prangat e policisë prokurori i Prokurorisë së Kukësit Edmond Karriqi. Ky i fundit raportohet se është arrestuar në qytetin e

Continue Reading

Ekzekutohet shqiptari në Francë, dyshohet për larje hesapesh

Një shqiptar u vra në mes të rrugës në Strasburg rreth orës 9:30 të mëngjesit këtë të mërkurë. Ai u vra me dy plumba, një në gjoks dhe një në

Continue Reading

Pakistani kërkon nga KS-OKB mbrojtjen e fëmijëve të Kashmirit

Përfaqësuesi i përhershëm i Pakistanit në Kombet e Bashkuara, Munir Akram i bëri thirrje Këshillit të Sigurimit të OKB-së që të marrë masa sa më

Continue Reading