Biden: Pata një “takim shumë të mirë” me presidentin Erdoğan

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka theksuar se ai pati një “takim shumë të mirë” me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdoğan.

Continue Reading

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete dhe 2 raste të reja në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 2 raste të reja me koronavirus dhe asnjë viktimë. Edhe sot si dje, asnjë person nuk e ka

Continue Reading

VIDEO/ Zgjedhjet në PD, Genc Pollo filmohet duke fotografuar votën

Një ndër eksponentë më të lartë të Partisë Demokratike Genc Pollo është filmuar duke fotografuar votën e tij, teksa votoi për kryeatrin e ri të

Continue Reading

Erdoğan takon Biden-in në samitin e NATO-s në Bruksel

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka takuat presidentin amerikan, Joe Biden, në një takim me dyer të mbyllura gjatë samitit të NATO-s në

Continue Reading

Qytetari egjiptian fiton gjyqin ndaj Bashkisë Tiranë me dëmshpërblim 2.5 milionë lekë

Tatimtaguesit e Tiranës  pritet të paguajnë një shumë të majme për shkak të diskriminimit që Policia e Bashkisë Tiranë bëri ndaj një qytetari

Continue Reading

Shkarkohet gjyqtari i Beratit, KPK konstatoi mungesë të ardhurash për blerjen e apartamenteve

KPK ka vendosur shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Beratit, Durim Hasa. Shkak janë bërë pikëpyetjet e ngritura mbi të ardhurat me të cilat ka

Continue Reading

Vjosa Osmani i kërkon dorëheqjen kryetares së KQZ, Valdete Daka

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu i ka kërkuar kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, që të ofrojë dorëheqje nga

Continue Reading

Erdoğan: Po zhvillojmë luftë intensive brenda dhe jashtë kufijve të Turqisë kundër shumë organizatave terroriste

Erdoğan: Jemi duke zhvilluar luftë intensive brenda dhe jashtë kufijve të Turqisë kundër shumë organizatave terroriste, nga PKK/PYD, deri te

Continue Reading

Kryeministri palestinez thirrje qeverisë së re izraelite t’i japë fund pushtimit

Kryeministri i Palestinës, Mohammad Shtayyeh i bëri thirrje qeverisë së re të koalicionit të formuar në Izrael që “t‘i japë fund pushtimit

Continue Reading

Ushtria somaleze vret 16 terrorist të organizatës Al-Shabaab

Ushtria somaleze bëri të ditur se ka vrarë 16 terroristë të al-Shabaab në jug të këtij vendi. “Ushtria kombëtare somaleze vrau të paktën 16

Continue Reading