Turqia dhe Azerbajxhani vazhdojnë stërvitjen e përbashkët ushtarake

Forcat e Armatosura të Turqisë dhe Azerbajxhanit vazhdojnë stërvitjen ushtarake “Mustafa Kemal Atatürk 2021” në Azerbajxhan,

Continue Reading

“Projektligji kundër ‘separatizmit’ në Francë, fyes ndaj muslimanëve”

Deputetët opozitarë në lidhje me projektligjin “parimet që forcojnë respektin ndaj vlerave të republikës” i cili në Francë njihet si

Continue Reading

Udhëheqësit indigjenë kanadezë do të takohen me Papa Françeskun

Konferenca Kanadeze e Peshkopëve Katolikë (CCCB) bëri të ditur se udhëheqësit indigjenë kanadezë do të takohen me Papa Françeskun në dhjetor me

Continue Reading

Policia izraelite bastis lagjen Sheikh Jarrah, arreston 4 persona

Policia izraelite mbrëmë vonë bastisi lagjen Sheikh Jarrah në Kudsin Lindor të pushtuar dhe arrestoi katër palestinezë. Kanali zyrtar izraelit

Continue Reading

Basha nga fitorja në fitore, PD nga humbja në humbje. Ku po shkon PD?

Nga Floriar Arapi Votimet për kryetarin e PD përfunduan duke rizgjedhur Bashën si kryetar të PD-së, për një mandat  të tretë. Sikurse edhe

Continue Reading

Përmbyset anija në Itali, humbin jetën 7 migrantë, mes tyre një grua shtatzënë

Shtatë migrantë kanë humbur jetën  në brigjet italiane, pasi varka që po i transportonte u përmbyt. Mësohet se anija është fundosur rreth 5

Continue Reading

AMT akuza për Sorecën: Ndikoi te gjykata, do kërkojmë shpalljen “non grata”

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka ngritur akuza ndaj ambasadorit të BE në Tiranë, Luigi Soreca. Aleanca për Teatrin e akuzon ambasadorin Soreca

Continue Reading

Në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, ndalohet në Morinë 41-vjeçari

Policia në Kukës ka ndaluar një 41-vjeçar i cili ishte në kërkim ndërkombëtar për trafikim të narkotikëve. 41-vjeçari Imrush Junuzi, banues në

Continue Reading

Shqipëria i shtohet listës së vendeve që do të pajisen me dronë luftarakë të prodhuar nga Turqia

Reputacioni ndërkombëtar i dronëve luftarak turq po zgjerohet gradualisht. Një tjetër vend i është drejtuar Turqisë për të rritur sigurinë e

Continue Reading

Çmenden gylenistët e KMSH-së, blofe me policinë e shtetit!

Gylenistët e KMSH-së të frikësuar nga revoltat e besimtarëve në xhami të ndryshme, kanë filluar të përdorin diversione dhe shpifje ndaj

Continue Reading