Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë: asnjë humbje jete dhe 37 raste të reja në 24 orët e fundit

Asnjë humbje jete dhe 37 raste të reja, me Covid-19, janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se

Continue Reading

Prezenca e hyjnores në edukim në funksion të së shenjtës në reformimin e sistemit shoqëror

Nga Hoxhë Alban Gorishti Funksioni më i rëndësishëm i qytetërimit tradicional Islam është krijimi i një bote të mbizotëruar nga e shenjta, ku

Continue Reading

Turqi, një vullnetar humb jetën derisa zjarrfikësve u dërgonte ujë

I riu që humbi jetën në një aksident gjatë zjarrit në rrethin Marmaris, në Muğla, po transportonte ujë tek zjarrfikësit si vullnetar. Aksionet e

Continue Reading

Erdoğan: Vazhdojnë përpjekjet për shuarjen e 14 zjarreve pyjore

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë të ditur se vazhdojnë përpjekjet në Turqi për vënien në kontroll dhe shuarjen e 14 zjarreve

Continue Reading

Yuri Kim i kërkon Bashës që Berisha të mos jetë në Kuvend në shtator

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka folur për mediat pas takimit që zhvilloi me kreun e PD-së Lulzim Basha në selinë blu. Ambasadorja e

Continue Reading

Aksioni i RENEA dhe FNSH në Mirditë, 3 në pranga, 23 në hetim

Finalizohet operacioni policor i koduar “Poker”, për goditjen e veprimtarisë së kundërligjshme të lojërave të fatit, vihen në pranga 3 shtetas,

Continue Reading

Reportazh i DW: Në kufirin Shqipëri-Greqi lulëzon kontrabanda e kanabisit

Një nga rrugët më të mëdha të kontrabandës së kanabisit dhe të drogave në Evropë kalon nga Shqipëria përmes fshatrave kufitare grekë. Prej këtu

Continue Reading

Italia lehtëson kufizimet me Shqipërinë, por vendos minikarantimin 5 ditor

Italia lehtëson kufizimet e lëvizjes me Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë e Veriut, e Malin e Zi, por fut minikarantimin 5 ditor. Italia ka

Continue Reading

MEE: Kryeministri i Tunizisë u rrah për të dhënë dorëheqje

Kryeministri i Tunizisë, Hichem Mechichi, i cili u shkarkua nga detyra e tij, u rrah për të dhënë dorëheqjen përpara përpjekjes për grusht shteti

Continue Reading

Sërish drogë në Portin e Durrësit, kapet 7.25 kilogramë kokainë

Një tjetër sasi lëndë narkotike kokainë, është sekuestruar pasditen e sotme në Portin e Durrësit. Policia bën me dije se në vijim të operacionit

Continue Reading