Mediat e mëdha Amerikane jehonë Sali Berishës: Zbuloi lidhjen e Bliken me Sorrosin

Gazetari i njohur amerikan, Matt Palumbo që shkruan për Bongino, një program politik i rrjetit të madh Fox Nation, i ka bërë jehonë padisë së

Continue Reading

Gjermani: Rriten infektimet, kërkohet reduktimi i kontakteve

Për shkak të rritjes së numrit të infektimeve në Gjermani, Instituti Robert koch ka paralajmëruar nga rreziku i lartë i infektimit. “Për

Continue Reading

Lëkundjet e tërmetit/ Dëmtohet njësia administrative Gjoricë në Dibër, punonjësit lënë zyrat. Banorët të frikësuar dalin në rrugë, disa banesa me plasaritje

Lëkundjet e mëngjesit të sotëm në verilindje të vendit kanë ngritur të tmerruar banorët nga shtrati dhe të gjithë kanë dalë në rrugë. Gazetari

Continue Reading

BE: Izraeli të ndalojë ndërtimin e vendbanimeve ilegale

Bashkimi Evropian ka përsëritur thirrjen drejtuar Izraelit për të ndaluar ndërtimin e vendbanimeve ilegale, duke riafirmuar mbështetjen e saj për

Continue Reading

Rusia e konsideron të paligjshëm ndërtimin e vendbanimeve hebreje

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se e konsideron të paligjshëm ndërtimin e vendbanimeve izraelite në territoret e pushtuara të Bregut Perëndimor

Continue Reading

Turqia përplaset me Kinën në OKB, pas deklaratës për ujgurët

Feridun Sinirlioglu, përfaqësues i përhershëm i Turqisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, iu drejtua zëvendëspërfaqësuesit të Përhershëm të

Continue Reading

Presidenti Erdoğan shënon Ditën e Republikës

Me rastin e 29 Tetorit, Ditës së Republikës, Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan publikoi një mesazh urimi. “Uroj qytetarët tanë, që

Continue Reading

Ish-guvernatori i New Yorkut përballet me akuza për ngacmim seksual

Ish-guvernatori i New Yorkut, Andrew Cuomo, i cili dha dorëheqje për shkak të akuzave për ngacmim seksual, është akuzuar sërish për të njëjtën

Continue Reading

Meksikë, vritet edhe një tjetër gazetar

Një gazetar është vrarë pasi u qëllua me armë në jugperëndim të Meksikës. Sipas lajmit në shtypin meksikan mësohet se Freddy Lopez Arevalo, i

Continue Reading

Abuzim në tenderin 7 milionë lekë, SPAK mësyn në bashkinë e Durrësit, 8 të arrestuar

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë mësyn në bashkinë Durrës pas hetimit të një dosjeje për abuzim

Continue Reading