Po planifikonin vrasje në Tiranë, policia mësyn në shtëpinë e njërit prej të kërkuarve, gjejnë pistoletë]

Policia e Lezhës ka finalizuar me sukses operacionin “Mataro”, e cila kishte si qëllim vrasjen e Preng Palucës.

Efektivët kanë mësyrë në apartamentin në përdorim nga Edmir Vlashi, e kanë gjetur atje materiale një armë zjarri pistoletë, disa mjete identifikimi dhe leje drejtimi të lëshuara nga një shtet tjetër. Policia ka shpallur në kërkim dy shtetasit, Edmir Vlashi dhe Hektor Ndoka.

Pistoleta është dërguar në laborator për ekzaminime të mëtejshme, pasi dyshohet se ajo është përdorur në një ngjarje kriminale.Vlen të përmendet që në vazhdën e këtij operacioni janë vënë më herët në pranga Nikoll e Marie Marku dhe Mark Lamkja.