Izraeli kreu 832 shkelje të lirisë së shtypit në Palestinë në vitin 2021

Izraeli ka kryer 832 shkelje të lirisë së shtypit në territoret e pushtuara dhe të rrethuara palestineze në vitin 2021, tha Komiteti për

Continue Reading

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë: 3 humbje jete dhe 617 raste të reja në 24 orët e fundit

Tre viktima dhe 617 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë.  Ministria e Shëndetësisë bën me dije se

Continue Reading

Aksidentohet gazetari Alfred Lela, makina që po udhëtonte bie nga disa metra lartësi

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Munellë të Gjegjanit në Pukë, ku një automjet ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga disa metra

Continue Reading

“Duhet të forcohet bashkëpunimi mediatik mes Pakistanit, Malajzisë dhe Turqisë”

Ministri i Informacionit dhe Transmetimit i Pakistanit, Fawad Hussain Chaudhry, tha se duhet të forcohet bashkëpunimi mediatik mes Pakistanit,

Continue Reading

Në Wuhan, ku u shfaq për herë të parë COVID-19, jeta është në rrjedhën e saj të zakonshme

Në Wuhan, qendra e provincës kineze Hubei, ku u shfaqën për herë të parë rastet me koronavirusin e ri (COVID-19), jeta është në rrjedhën e saj të

Continue Reading

Numri i palestinezëve të dënuar me burgim të përjetshëm në burgjet izraelite rritet në 547

Shoqata e të Burgosurve Palestinezë njoftoi se numri i të burgosurve palestinezë të dënuar me burgim të përjetshëm në burgjet izraelite është

Continue Reading

Tenderi i uniformave të policisë, dënohet me 1 vit burg ish-drejtoresha e blerjeve, ja dënimet për 8 ish-zyrtarët

Gjykata ka dhënë dënimin për ish-drejtoreshën e Agjencisë së Blerjeve të Përqendruara në Ministrinë e Brendshme, Edlira Naqellari është dënuar me

Continue Reading

Kapet me kokainë, arrestohet 19-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 19 vjeçari pasi është kapur me kokainë. Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi E.L pasi gjatë kontrollit

Continue Reading

Në Dibër burri djeg me acid në fytyrë gruan. Në Burrel 27 vjeçarja shfrytëzon motrën e mitur për lekë

Një 58 vjeçar është arrestuar në Dibër pasi akuzohet se i ka hedhur acid në fytyrë gruas, ndërsa një 27 vjeçare është arrestuar në Mat pasi

Continue Reading

Putin dhe Abbas diskutojnë për çështjen e Palestinës

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe presidenti i Palestinës Mahmoud Abbas, diskutuan për çështjen e Palestinës. Sipas një deklarate nga

Continue Reading