Erdoğan: Turqia është vendi që ka përmirësuar më shumë pagat e mësuesve në 19 vitet e fundit në Evropë

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan tha sot se Turqia është shteti që ka përmirësuar më së shumti pagat e mësuesve në 19 vitet e fundit në Evropë. Në

Continue Reading

Kurti pas takimit me Lajçak dhe Escobar: Jemi të vendosur që sovraniteti të mbetet i paprekur

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në Prishtinë përfaqësuesin e posaçëm të Bashkimit Evropian (BE), Miroslav Lajçak dhe zv/ndihmës

Continue Reading

Mali dëbon ambasadorin francez për komentet “armiqësore” të autoriteteve

Mali i ka dhënë ambasadorit francez 72 orë për t’u larguar nga vendi pas komenteve “armiqësore” të autoriteteve franceze për qeverinë kalimtare

Continue Reading

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë:4 humbje jete dhe 522 raste të reja në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë kryer 3030 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 522 qytetarë. Janë 18,757 pacientë aktivë me

Continue Reading

Zbulohet emri i koalicionit të Berishës me LSI, ja si do dalin në zgjedhje bashkë më 6 mars

Ish-kryeministri Sali Berisha ka konfirmuar koalicionin me LSI-në. Berisha dha lajmin gjatë një konference për mediat ku po prezanton zyrtarisht

Continue Reading

Në kampet në Idlib, civilët djegin rrobat e tyre për të qëndruar ngrohtë natën

Civilët që u strehuan në tenda të improvizuara në provincën Idlib në veriperëndim të Sirisë, duke ikur nga sulmet e regjimit të Bashar Al-Asadit,

Continue Reading

Ushtria izraelite arrestoi 27 palestinezë në Bregun Perëndimor

Shoqata e të burgosurve palestinezë (PPS) ka njoftuar se forcat e ushtrisë izraelite arrestuan 27 palestinezë në bastisjet gjatë natës në Bregun

Continue Reading

Siri, avionët luftarakë izraelitë kryen sulme pranë Damaskut

Avionët luftarakë izraelitë sot herët në mëngjes kryen një sulm me raketa pranë kryeqytetit sirian, Damaskut, njoftoi agjencia e lajmeve e

Continue Reading

SPAK kërkon 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka kërkuar dënimin me 12 vite burg për ish-ministrin Saimir Tahiri. E njëjta masë është kërkuar edhe për

Continue Reading

KLP shkarkon nga detyra prokuroren e Dibrës, Belina Zeneli

KLP shkarkon nga detyra prokuroren Belina Zeneli (Kryemadhi), për shkelje të rënda profesionale që diskreditojnë pozitën dhe figurën e prokurorit

Continue Reading