Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin e Ukrainës Zelensky

Presidenti Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin e Ukrainës Zelensky. Gjatë telefonatës u diskutua takimi i delegacioneve negociatore

Continue Reading

Kryeministri italian: Turqia luan një rol shumë të rëndësishëm

Kryeministri italian, Mario Draghi, ka deklaruar se Turqia po luan një rol të rëndësishëm në nisjen e procesit negociues që mund të sjellë paqe

Continue Reading

Turqia dërgon 80 tonë ndihma për ushtrinë libaneze

Një dërgesë me ndihma e dërguar nga Forcat e Armatosura Turke ka mbërriti sot në portin e Bejrutit si dhuratë për ushtrinë libaneze. Dërgesa u

Continue Reading

Ushtria ruse ka humbur 17.500 trupa, 135 avionë, 131 helikopterë e 616 tanke në Ukrainë

Shtabi i Përgjithshëm i Ukrainës publikoi të dhënat për humbjet e ushtrisë ruse midis datave 24 shkurt dhe 31 mars. Në deklaratën e ushtrisë

Continue Reading

Kryediplomati turk: Hapa të mëdha në vazhdim për normalizimin e marrëdhënieve me Arabinë Saudite

Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka bërë të ditur se hapa të rëndësishme janë në vazhdim për normalizimin e

Continue Reading

SPAK dërgon në gjykatë kërkesën për arrestimin e ish-deputetit Alqi Bllako

SPAK ka dërguar në Gjykatën e Posaçme kërkesën për vendosjen e masës arrest në burg për ish-deputetin socialist Alqi Bllako. Kërkesa do të

Continue Reading

“Borxhlinjtë” e Tatimeve, vetëm në 2021-in 7 biznese rritën detyrimet me rreth 75 milionë euro

Borxhi i bizneseve ndaj tatimeve u rrit n 10.2 për qind vitin e kaluar, që në vlerë i korrespondon një shume prej 12.5 miliardë lekësh apo mbi

Continue Reading

Regjimi i Asadit shtrëngon bllokadën ndaj kampit Rukban në Siri

Forcat e regjimit të Bashar Al-Asadit kanë shtrënguar bllokadën që zbatojnë ndaj kampit Rukban në kufi me Jordaninë duke mos lejuar prej 10

Continue Reading

Ushtria izraelite vret dy palestinezë në bastisjet në Bregun Perëndimor

Ministria palestineze e Shëndetësisë njoftoi se dy palestinezë u vranë në një bastisje izraelite në qytetin Jenin të Bregut Perëndimor. Në një

Continue Reading

Mevlut Çavusoglu: “Turqia është e gatshme të presë takimin e nivelit të lartë mes Ukrainës dhe Rusisë”

Ministri i jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka deklaruar se Ukraina dhe Rusia kanë njoftuar se të dyja palët mund të mbajnë një takim të

Continue Reading