Policia ukrainase: Trupat e tre personave të masakruar gjenden në një gropë pranë Bucha-s

Trupat e tre personave janë gjetur në një gropë afër Bucha, ka thënë policia ukrainase. Trupat u gjetën të premten në qytetin afër Kievit që

Continue Reading

Aeroporti i Odesës në Ukrainë goditet nga një sulm me raketa

Tre shpërthime të forta u dëgjuan në të gjithë Odesën këtë pasdite vonë, duke ardhur nga jugperëndimi i qytetit. Imazhet në rrjetet sociale

Continue Reading

Vendimi i Bordit: Ja çmimet e reja për miellin, vajin e lulediellit, sheqerin dhe orizin kokërrgjatë

Qeveria shqiptare ka publikuar ditën e sotme vendimin Bordit të Transparencës së produkteve të shportës me çmimet e tyre të reja. Kështu, Bordi

Continue Reading

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit: Në Shqipëri problem korrupsioni, opozita të shikojë nga e ardhmja

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike Karen Donfried, zhvilloi një vizitë dy ditore në Tiranë në kuadër

Continue Reading

Goditën policët pas arrrestimit për prerje të paligjshme të druve, arrestohen vëllezërit

Dy vëllezër janë arrestuar në Korçë për goditje të efektivëve të policisë. Në pranga ranë Xhemal Jaçe, 41 vjeç dhe Robert Jaçe, 52 vjeç, si edhe

Continue Reading

I shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike, arrestohet 37-vjeçari në Malësinë e Madhe

Një 37-vjeçar i shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike është arrestuar nga policia në Malësinë e Madhe. Uniformat blu pas marrjes së

Continue Reading

Lezhë/ Po transportonte 5 emigrantë të paligjshëm, në pranga 35 vjeçari nga Kukësi

Një 35-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Fushë Milot, pasi është kapur duke kaluar në 5 emigrantë nga vendet e treta në mënyrë të

Continue Reading

Enkofira: Kësula shumëngjyrëshe, simbol i Ramazanit në Ugandë

Kapelat shumëngjyrëshe të quajtura “enkofira”, të përdorura nga muslimanët e Ugandës, konsiderohen prej vitesh si simboli i muajit të Ramazanit

Continue Reading

Festimi i vitit të ri dhe “festimi” i natës së kadrit

Nga: Hoxhë Alban Gorishti Këto ditë patëm një rikthim të përvitshëm të një date mjaft të rëndësishme të kalendarit islam, si dhe një moment

Continue Reading

Ministrja Kumbaro fton djemtë grekë: Të vijnë të jetojnë dhe të martohen në Shqipëri

Ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro, u ka bërë thirrje djemve grekë të vijnë të punojnë, jetojnë dhe martohen në Shqipëri. Ftesa e Kumbaros

Continue Reading