Roma kampione e Conference League, festë e madhe për italianët në Tiranë

Para pak çastesh u mbyll finalja e Conference League mes Romës dhe Feyenoordit dhe italianët janë ata që do ngrejnë lart trofeun pas pak. Mjaftoi vetëm një gol i shënuar në minutën e 32-të që Roma të bënte historinë me këtë fitore europiane e cila është e para në 14 vite. Një fitore e Romës është pritur me shumë entuziazëm dhe gëzim nga tifozët italianë që ishin pozicionuar mbrëmjen e sotme te Amfiteatri i Liqenit.
Burimi: JOQ