Kurti: Dialogu me Serbinë i rëndësishëm, por synimi duhet të jetë njohja reciproke

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti thotë se marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara kanë hyrë në një fazë të re, duke qenë se sfidat në botë janë

Continue Reading

Firma turke e mbrojtjes i dhuron dron Ukrainës pas fushatës financuese në Poloni

Firma turke e mbrojtjes Baykar tha se do t’i dhurojë Ukrainës dron Bayraktar TB2 pas fushatave të grumbullimit të mjeteve financiare që u mbajtën

Continue Reading

Zyrtarisht zëvendëskryeministre dhe kryenegociatore, Balluku dhe Dhuka betohen te Presidenti

Anëtarët e rinj të Këshillit të Ministrave, të dekretuar nga Presidenti Begaj dhe të miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë, u betuan sot para Kreut

Continue Reading

SPAK sekuestron pasurinë e biznesmenit Anton Gjinaj

Njëzetë e tre pasuri mes tyre, 6 biznese, truall toke, apartamente dhe makina janë sekuestruar nga SPAK, të cilat ishin në pronësi të biznesmeni,

Continue Reading

Një shekull marrëdhënie diplomatike Shqipëri – SHBA. Fjala e plotë e kryeministrit Edi Rama

Fjala e plotë e kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e 100 vjetorin e vendosjes së marrëdhënive diplomatike mes Shqipërisë dhe Shteteve të

Continue Reading

“Së bashku drejt së ardhmes!” Presidenti Biden mesazh shqiptarëve më 100 vjetorin e marrëdhënieve Shqipëri – SHBA

Presidenti i SHBA-së Joe Biden përcolli vetë urimet më të mira me rastin e 100 vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike Shqipëria –

Continue Reading

Përfundon në SPAK kryebashkiakia e Dimalit, Juliana Memaj

Kryebashkiakia e Dimalit, Juliana Memaj ka përfunduar në SPAK. Ajo akuzohet për “Shpërdorim detyre” dhe “Falsifimkim dokumentash”. Gjykata e

Continue Reading

100 vjetori i marrëdhënieve SHqipëri-SHBA, Yuri Kim: Më 28 korrik 1922 u ndez një pishtar

Sot shënohen plot 100 vite të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes SHBA-së dhe Shqipërisë. Marrëdhëniet u vendosën konkretisht më 2 korrik

Continue Reading

Mat, kultivonte kanabis e kapin në mes të pyllit

Një 44-vjeçar është vënë në prangat e policisë pasi dyshohet se kultivonte kanabis. Është vënë në prangat e policisë Altin Lepuri. Arrestimi i

Continue Reading

Roja bregdetare turke shpëton 77 migrantë

Roja bregdetare turke ka shpëtuar 77 migrantë të parregullt në bregun e Marmarisit në Mugla, pasi gomonen e tyre e ktheu prapa Roja bregdetare

Continue Reading