Hetuesit e BKH përgjuan 2177 telefona gjatë 2022-shit, u ndaluan rreth 160 persona

Një raport i publikuar nga SPAK thotë se 12 hetues pranë Byrosë Kombëtare të Hetimit, me urdhër të këtij institucioni, janë trajnuar dhe kanë

Continue Reading

Ibrahimaj: Rritja ekonomike 4.84 %, më e larta e rajonit, bujqësia i vetmi sektor i ngadaltë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi sot se rritja ekonomike për vitin 2022 ishte 4.84 %. “Rritja ka qenë e shpërndarë

Continue Reading

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore

Marrëveshja e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për targat e makinave në nëntor të vitit të kaluar, nuk ka afate kohore apo afat skadimi, ka

Continue Reading

Shefi i OKB-së përshëndet udhëheqjen e qeverisë turke dhe Zonjës së Parë në luftën kundër mbetjeve

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, lavdëroi udhëheqjen e qeverisë turke dhe Zonjën e Parë Emine Erdoğan për luftën kundër

Continue Reading

Turqia dënon fuqishëm përsëritjen e sulmit ndaj Kur’anit dhe flamurit turk në Danimarkë

Türkiye dënoi ashpër përsëritjen e një “sulmi të pështirë” ndaj librit të shenjtë të fesë Islame, Kur’anit, si dhe të një flamuri turk në

Continue Reading

OKB-ja përsërit thirrjen e saj që filloi pas tërmeteve për mbështetje për Turqinë

Kombet e Bashkuara (OKB) përsëritën kërkesën e saj të mbështetjes ndaj thirrjes së saj për situatën emergjente të filluar pas tërmeteve për

Continue Reading

Izraeli kufizon për palestinezët hyrjen nga Bregu Perëndimor në Kuds për të falur namazin e xhumasë

Forcat izraelite penguan hyrjen nga Bregu Perëndimor drejt Kudsit të pushtuar, për shumë palestinezë të cilët dëshironin të falnin namazin e

Continue Reading

“I jemi mirënjohës Parlamentit të Turqisë për miratimin e protokollit të anëtarësimit të Finlandës në NATO”

Ministria e Jashtme e Finlandës ndau mesazhin në turqisht “Teşekkürler” (Faleminderit) pasi Parlamenti i Türkiye-s miratoi

Continue Reading

Makina del nga rruga në Durrës, katër të plagosur

Katër persona mbetën të plagosur në një aksident rrugor në Durrës. Në fshatin Shkafane, shtetasi H. C, duke drejtuar automjetin ka humbur

Continue Reading

Tërhiqet Macron nga “pensionet”?! Presidenti francez: Jemi në dialog me sindikatat. Protestat ishin “paqësore”

Pas disa javësh protestash të dhunshme dhe greva, qeveria franceze ka pranuar të nisë diskutimet me sindikatat për reformën e pensioneve.

Continue Reading