Erdoğan, Guterres-it: Zgjatja e mekanizmit të ndihmës ndërkufitare në Siri, me “rëndësi të madhe”

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan, zhvilloi një bisedë telefonike me kreun e OKB-së, Antonio Guterres, ku tha se zgjatja e mekanizmit

Continue Reading

Mbi 1 milion konkurrentë aplikuan në konkurset e panairit TEKNOFEST që nga viti 2018

Mbi 1 milion konkurrentë kanë aplikuar në konkurset e Panairit të Hapësirës dhe Teknologjisë (TEKNOFEST) që kur ky panair bëri debutimin e tij në

Continue Reading

Ushtarët izraelitë bastisin kampin e refugjatëve në Jenin

Ushtarët izraelitë bastisën kampin e refugjatëve në Jenin, në veri të Bregut Perëndimor të pushtuar, për arsye të panjohur. Sipas burimeve

Continue Reading

BE: Sulmet e Rusisë ndaj civilëve përbëjnë krim lufte

Bashkimi Evropian (BE) tha se civilët janë vendosur në objektivin e sulmeve ajrore që Rusia ndërmori në mëngjes ndaj disa qyteteve të Ukrainës

Continue Reading

Vjehrra e kryeministrit britanik: Sunak-un e bëri kryeministër vajza ime

Sudha Murty, vjehrra e kryeministrit britanik, Rishi Sunak, tha se atë e ka bërë kryeministër vajza e saj. Sipas lajmit të Hindustantimes, Sudha

Continue Reading

Rama në Greqi: Erdogan ka bërë punë të shkëlqyer

Kryeministri Edi Rama nuk e ka fshehur miqësinë e tij me Presidentin e Turqisë as Greqi ku mori pjesë në forumin ekonomik të Delfit. Në një

Continue Reading

Raporti i INSTAT për vitin 2022: Ulet numri i vrasjeve, shtohen rastet e korrupsionit

Përgjatë vitit 2022, numri i vrasjeve dhe veprave penale është ulur, krahasuar me një vit më parë. Të dhënat janë bërë publike nga Instituti i

Continue Reading

14 maji/ Vëzhgimi i OSBE/ODIHR: Fushata me tone të moderuara, vetëm 15 kandidate për kryetar bashkie janë femra

Misioni i Vëzhgimit të Zgjedhjeve të OSBE/ODIHR në raportin e ndërmjetëm për dy javët e para të fushatës së zgjedhjeve të 14 majit vuri në dukje

Continue Reading

Kishin fshehur kokainë brenda jastëkëve dhe 25 mijë euro në çarçaf, arrestohen dy shqiptarë në Itali

Dy shqiptarë të akuzuar për shpërndarje droge janë arrestuar ditën e sotme në Itali. Mediat italiane shkruajnë se gjatë kontrollit në terren për

Continue Reading

Ambasadori gjerman në Shqipëri: Problemi me pronat dhe prokurimet shqetësojnë investitorët e huaj

Shqipëria nuk po arrin të tërheq mjaftueshëm investitorë të huaj për shkak të problemeve që ka kryesisht me pronat, por edhe me prokurimet

Continue Reading