BE synon marrëdhënie strategjike me Turqinë

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian (BE) mandatuan shefin e politikës së jashtme, Josep Borrell, për të hartuar një raport të ri mbi marrëdhëniet

Continue Reading

Indeksi Global i të Drejtave të Punonjësve, Shqipëria me shkelje të vazhdueshme të të drejtave

Si në vendet me të ardhura të larta, ashtu edhe në ato me të ardhura të ulëta, ndërsa punëtorët kanë ndier forcën e plotë të një krize të kostos

Continue Reading

Kosova na kthen “borxhin”, nis të dërgojë në Shqipëri energjinë e tepërt elektrike

Në bazë të marrëveshjes së KEK-KESH, Korporata Energjetike e Kosovës ka nisur të dërgojë një sasi të rrymës gjatë orëve të natës në Shqipëri. E

Continue Reading

Kontrolle smart për qarkullimin rrugor, Gonxhja: 392 mjete debitore, mos lëvizni pa kolaudim e siguracion!

Kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit rrugor, Bledi Gonxhja, u bën apel drejtuesve të mjeteve motorike të mos

Continue Reading

OBI do të mbajë takim të jashtëzakonshëm për masat kundër sulmit ndaj Kuranit

Organizata e Bashkëpunimit Islam (OBI) më 2 korrik do të mbajë takim të jashtëzakonshëm në qytetin Jeddah të Arabisë Saudite për të diskutuar

Continue Reading

OKB: Franca të trajtojë seriozisht problemet e racizmit dhe diskriminimit në forcat e zbatimit të ligjit

Lidhur me vrasjen e 17-vjeçarit Nahel M. si pasojë e zjarrit të hapur nga policia në rajonin Nanterre të Parisit, OKB-ja tha se “Është koha

Continue Reading

Presidenti iranian: Fyerja e librit tonë Kuranit, fyerje për të gjitha fetë hyjnore dhe njerëzimin

Presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi tha se veprimi kundër Kuranit nën maskën e lirisë së shprehjes para një xhamie në kryeqytetin e Suedisë,

Continue Reading

E rëndë në Itali, shqiptari qëllohet me plumb në kokë

Misterioze shkaqet e një sherri që përfundoi me një shqiptar që është qëlluar me plumb në kokë dhe një italian i cili ndodhet jashtë rrezikut për

Continue Reading

Iraku kërkon ekstradimin e Salwan Momika që dogji Kuranin në Suedi

Gjykata e Lartë e Irakut ka ndërmarrë hapa për ekstradimin e Salwan Momika, me origjinë irakiane, i cili dogji Kuranin në Suedi dhe për ta

Continue Reading

Erdogan kritikon Suedinë Të fyesh muslimanët nuk është liri e mendimit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, kritikoi Suedinë për lejimin e një proteste gjatë së cilës një person dogji disa faqe të Kuranit,

Continue Reading