Policia izraelite arreston 2 fëmijë palestinezë për shkak të “gjuajtjes me topa bore”

Policia izraelite ka arrestuar tre palestinezë në Kudsin Lindor të pushtuar, dy prej tyre fëmijë, me arsyetimin se “hodhën topa bore drejt

Continue Reading

Pas PS-PD, edhe LSI regjistrohet për zgjedhjet e pjesshme vendore

Lëvizja Socialiste për Integrim ka dërguar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kërkesën për të marrë pjesë në zgjedhjet që do të zhvillohen

Continue Reading

Lavrov: Moska nuk dëshiron luftë me Ukrainën

Kryediplomati rus, Sergej Lavrov ka reaguar ndaj deklaratës së Biden, i cili parashikoi se Rusia do ta pushtonte Ukrainën në muajin shkurt.

Continue Reading

BIRN: Mediat shqiptare Online fajësojnë për sulmet kibernetike kryebashkiakun e Tiranës

Mediat online kritike ndaj qeverisë shqiptare pretendojnë se sulmet kibernetike që i shënjestruan kohët e fundit ka të ngjarë të jenë të

Continue Reading

Hungaria forcon lidhjet me Rusinë, do të marrë më shumë gaz rus në 15 vitet e ardhshme

Hungaria po mendon që të rrisë sasinë e gazit të importuar nga Rusia. Kështu deklaroi kryeministri hungarez Viktor Orban i cili shtoi se do të

Continue Reading

Numbeo 2022: Shqipëria, e parafundit në Europë për shërbimet më të dobëta shëndetësore në botë

Shqipëria u rendit e parafundit në Europë, duke lënë pas vetëm Maltën për shërbimet e dobëta në kujdesin shëndetësor sipas indeksit që ndërtoi

Continue Reading

I dyshuari në kërkim për vrasjen e lidhur me FETO-n sillet në Turqi dhe i dorëzohet policisë

Agjencia Kombëtare e Inteligjencës Turke (MIT) ka rikthyer në Turqi një të dyshuar të kërkuar me urdhër arresti të kuq të Interpolit në lidhje me

Continue Reading

51 fakte dhe dokumente për aferën e inceneratorëve

Koncesioni i inceneratorëve është një ndër më të akuzuarit në Shqipëri. Një koncesion, i quajtur edhe si afera e shekullit. Afera e

Continue Reading

KMSH, dështon mbledhja e kuotave të anëtarsimit. Myftiu Luli presion imamëve

E gjendur në vështirësi financiare dhe mes shpenzimeve të shumta që bën për të mbajtur me rroga besniket gyleniste, KMSH, Myftinia Tirane, u ka

Continue Reading

Turqia thirrje për uljen e tensioneve midis Ukrainës dhe Rusisë

Këshilli i Sigurisë Kombëtare i Turqisë bëri thirrje për deeskalimin e tensioneve midis Rusisë dhe Ukrainës. Përshkallëzimi nuk është në

Continue Reading