Baballarët sirianë “mbajnë roje” natën që fëmijët të mos ngrijnë deri në vdekje

Duke u përballur me dimër të ashpër, baballarët sirianë qëndrojnë zgjuar natën për t’u siguruar që fëmijët e tyre të mos ngrijnë deri në

Continue Reading

Zjarr në një banesë në Korçë, humb jetën një person

Zjarr në një banesë në afërsi të Shkollës së Muzikës në Korçë. Burime bëjnë me dije se një person ka humbur jetën. Zjarrfikësja në vendngjarje

Continue Reading

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë:6 humbje jete dhe 1549 raste të reja në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë kryer 5662 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 1549 qytetarë. Janë 23,168 pacientë aktivë me

Continue Reading

“Treni i bamirësisë” u nis nga Ankaraja me 750 tonë ndihma për Afganistanin

Nga Ankaraja është nisur treni drejt Afganistanit me 750 tonë ndihma humanitare të mbledhura për popullin afgan nga 11 organizata të ndihmës nën

Continue Reading

Vendoret me 6 mars, kreu i KQZ-së apelon kryetarët e Njësive Administrative: Lajmëroni me shkrim zgjedhësit

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, i rikujton kryetarëve të njësive të qeverisjes vendore ku do të zhvillohen zgjedhjet e

Continue Reading

Nga 1 shkurti kalimi në Itali pa test anti-Covid. Çfarë duhet të dinë udhëtarët nga Shqipëria?

Italia heq detyrimin e prezantimit në kufijtë kombëtarë të një testi anti Covid për personat që udhëtojnë nga vendet anëtare të BE. Prej datës 1

Continue Reading

Qeveria e Jemenit thirrje për ndihmë humanitare për 16 mijë familje në qytetin Harib

Qeveria e Jemenit ka bërë apel për ndihmë humanitare për 16 mijë familje që jetojnë në qytetin Harib në rajonin Marib në pjesën qendrore të

Continue Reading

Ushtria jordaneze vret 27 kontrabandistë në kufirin me Sirinë

Ushtria jordaneze sot njoftoi se trupat e saj kanë vrarë 27 kontrabandistë droge që përpiqeshin të hynin në vend nga Siria fqinje, transmeton

Continue Reading

“Po rritet grumbullimi i trupave ruse”, ministri i Jashtëm ukrainas në konferencë urgjente: Kjo është përgatitje për një pushtim!

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, tha se grumbullimi i trupave ruse në afërsi të kufirit me Ukrainën, po rritet çdo ditë, teksa

Continue Reading

Tjetërsim pronash/ SPAK godet korrupsionin te Kadastra e Tiranës, dërgohen për gjykim 17 persona

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit Tiranë, mbi bazën e materialit hetimor të dërguar nga Drejtoria Vendore e

Continue Reading