Provokimi ndaj myslimanëve/ Gazetari-Ramës; Vehap Kola: U zbythe, frikacak!

Sa herë kryeministri Edi Rama për interesat e tij të politikës ditore citon profetin e myslimanëve apo ndonjë shenjtor (edhe ndonjë terrorist),

Continue Reading

Prag Bajrami/ Rama: Fundjava karantinë. Vasili: Mos u bindni!

Qeveria lehtësoi masat e lëvizjes në datën 18 maj kur hoqi të gjitha autorizimet dhe lejoi lëvizjen e lirë të qytetarëve deri në orën 21:00. Por

Continue Reading

Presidenti Trump: Objektet fetare të rihapen këtë fundjavë

Presidenti Trump thotë se i konsideron objektet fetare si qendra “jetike” dhe u ka bërë thirrje guvernatorëve të lejojnë rihapjen e tyre këtë

Continue Reading

Dëshmi të reja për dëbime të paligjshme nga Greqia në Turqi

“Eja me ne se ne do t’ju pajisim me dokumente të reja,” i tha një polic grek Bakhtjarit një të mërkurë në mëngjes në fund të

Continue Reading

Qeveria vendosi për orën policore në Festën e Bajramit

Në mbledhjen e mbajtur dje pasdite, qeveria vendosi lidhur me orën policore gjatë Festës së Bajramit. Vendimi i Qeverisë është që ora policore do

Continue Reading

Përballja me pornografinë politike

Leons Hasani Sot, kauzat thelbësore të çdo shoqërie mund të transformohen, mund të kryqëzohen, madje edhe mund të riformatohen, por kurrsesi të

Continue Reading

Ushtria e Libisë rimerr bazën ajrore nga forcat e Haftarit

Ushtria e Libisë rimori bazën ajrore Al-Watiya të okupuar nga milicitë e komandantit puçist Khalifa Haftar. Baza kryesore ajrore tani është

Continue Reading

Vajza ime, Smeralda, nuk është “terroriste”

DURIM ÇAÇA Vajza ime, Smeralda, nuk është “terroriste”, “fondamentaliste”, “destruksioniste”, që t’i japë shkas dhunës policore, por një

Continue Reading

BRENDA KËTIJ MUAJI HAPET KUFIRI KOSOVË-SHQIPËRI

Ambasadori i Shqiprisë në Kosovë, Qemajl Minxhozi tha në RTK se kufiri me Shqipërinë hapet brenda këtij muaji.  “Kufiri me

Continue Reading

Familja e Khashoggit fal vrasësit e babait të tyre

“Ne bijtë e martirit Jamal Khashoggi njoftojmë se falim ata që vranë babanë tonë”, tha djali i tij Salah. Familja e gazetarit të

Continue Reading