Erdoğan: Diga Ilısu, përgjigjja më e mirë ndaj armiqve të Turqisë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan tha se “Diga Ilısu është përgjigjja më e mirë që u jepet armiqve të betuar të Turqisë dhe atyre

Continue Reading

Presidenti Erdogan priti në Stamboll Bakir Izetbegoviç

residenti Recep Tayyip Erdogan priti në takim anëtarin e Bordit të Kryesisë së Kuvendit Popullor të Bosnjë-Hercegovinës, Bakir

Continue Reading

Media italiane: Erdogan ishte “fituesi” i Samitit të Liderëve të G20-ës

Mediat italiane komentuan se presidenti Recep Tayyip Erdogan ishte “fituesi” i Samitit të Liderëve të G20-ës, që u mbajt në Romë gjatë

Continue Reading

Erdoğan: Turqia do të kryejë operacione ndërkufitare antiterroriste “kurdo që të jetë e nevojshme”

Duke komentuar takimin me presidentin amerikan Joe Biden në Romë, presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan tha se nuk kishte vënë re qëndrim negativ

Continue Reading

Erdoğan takon liderët botërorë në Samitin e G20

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan gjatë takimeve bisedoi me presidentin e SHBA-së, Joe Biden, kancelaren gjermane Angela Merkel,

Continue Reading

“Jam duke sulmuar, nëse shërben në Turqi duhet ta kuptosh se nuk je në një shtet në kujdestari”, Erdogan reagon sërish për situatën me ambasadorët

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka folur në lidhje me situatën e krijuar me ambasadorët, 10 prej të cilëve ai i shpalli të

Continue Reading

Presidenti Erdoğan shënon Ditën e Republikës

Me rastin e 29 Tetorit, Ditës së Republikës, Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan publikoi një mesazh urimi. “Uroj qytetarët tanë, që

Continue Reading

Erdoğan dhe Aliyev, inaugurojnë aeroportin e ri në Fuzuli

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka mbërritur në Azerbajxhan ku u prit nga presidenti i Azerbajxhanit, İlham Aliyev. Avioni i

Continue Reading

Erdogan anullon shpalljen non-grata të ambasadorëve, pas deklaratës së tyre se nuk do te ndërhyjnë në punët e brendshme

Presidenti turk iu kundërvu apeleve të Perëndimit për lirimin e të akuzuarit për terrorizëm Kavala duke kërcënuar me dëbim ambasadorët, por pas

Continue Reading

Erdoğan: 10 ambasadorët shënjestrojnë drejtpërdrejtë juridiksionin dhe të drejtën e sovranitetit të Turqisë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se “dhjetë ambasadorët që lëshuan deklaratën për rastin e Kavala-s shënjestrojnë

Continue Reading