Shkarkoi brenda 1 dite 37 punonjës dhe nuk kallëzoi tenderat e ilaçeve, 3 muaj burg drejtoreshës

Gjykata e Tiranës, ka dënuar me 3 muaj burgim, Lediana Mehmetin, e cila rezulton të Drejtore e Administrimit të Paketave Shëndetësore dhe

Continue Reading

Gjykata jep masën e sigurisë për 3 kontrollorët, 1 në arrest shtëpie dhe 2 të tjerët në burg

Përfundon seanca për masat e sigurisë për kontrollorët e Rinasit. Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesat e prokurorisë për 3 kontrollorët e

Continue Reading

Gjykata e Tiranës dënon me 5 vite burg Vladimir Gjutën

Gjykata e Tiranës dënon me 5 vite burg Vladimir Gjutën, i arrestuar me një arme me vete pranë selisë së PS, në shkurt 2020. Gjuta u shpall fajtor

Continue Reading

U arrestua për tjetërsim pronash, gjykata pushon çështjen ndaj ish-deputetit të PS, Arben Ndoka

Gjykata e Lezhës ka pushuar çështjen ndaj ish-deputetit të Partisë Socialiste, Arben Ndoka. Gjykata ka dalë në konkluzionin se “nuk provohet

Continue Reading

Japoni, gjykata vendos kundër ndalesës së martesave të të njëjtës gjini

Një gjykatë në Japoni ka vendosur se refuzimi i qeverisë për njohjen e martesave të të njëjtës gjini është “antikushtetues” dhe shkel

Continue Reading

Aksidenti me tre viktima në Kodër-Kashar, gjykata lë në burg shoferin

Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë “Arrest në burg” për shoferin Zija Murati, i cili ishte në drejtimin e makinës së aksidentuar në

Continue Reading

Gjykata liron nga burgu mjekun Edvin Prifti

Gjykata e Posaçme e Apelit ndryshon masën e sigurisë për mjekun kardiolog Edvin Prifti. Nga “arrest me burg”, gjykata ka vendosur pezullimin e

Continue Reading

Dosja “184” në Dibër – Gjykata kalon për gjykim çështjen e 4 të pandehurve

Këtë të premte gjykata ka kaluar për gjykim dosjen 184 me vetëm katër të pandehur Robert Agën, Drini Gjecin, Nuri Meda dhe Hasan Hoti. Ndërkohë

Continue Reading

Miliarderi izraelit dënohet me 5 vjet burg për ryshfet për licencë të minierës në Guine

Miliarderi izraelit Beny Steinmetz është dënuar me 5 vjet burg dhe gjobë në vlerë 56 milionë dollarë për ryshfet për marrjen e licencës për

Continue Reading

Gjykata në Peru akuzon Bill Gates, George Soros dhe familjen Rockefeller për krijimin e COVID-19

Pretendimet rreth prodhimit në kushte laboratorike të koronavirusit, i cili është përhapur anembanë botës duke i detyruar shtetet të vendosin

Continue Reading