Sandër Lleshaj kundër përdorimit të dhunës nga Rama: Duhet dialog

Një problem i interesave qytetare më shumë sesa i sigurisë kombëtare është për ish-ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, bllokimi i fluturimeve

Continue Reading

Kontrollori flet pas shoqërimit: 10 orë në Polici, më sekuestruan telefonin

Një nga kontrollorët e shoqëruar nga policia pas protestës në Albcontrol ka folur për mediat pas daljes nga Drejtoria e Policisë Tiranë. Ai tha

Continue Reading

Lirohen katër prej kontrolloreve të shoqëruar në polici

Katër nga kontrollorët e trafikut ajror të shoqëruar në polici tashmë janë liruar. Lajmin e bëri të ditur për mediat avokati i punonjësve Rezart

Continue Reading

Greva e AlbControl, shkon në 30 numri kontrollorëve të shoqëruar

Identifikohen disa prej kontrollorëve të shoqëruar në Policinë e Tiranës, në lidhje me grevën e Albcontrol që çoi në pezullimin e punës në

Continue Reading

Greva e Albcontrol – Unioni Europian i Kontrollorëve: Ndalni sulmet, dialogoni

Unioni Europian i Kontrollorëve të trafikut Ajror ka reaguar pas grevës së nisur nga Albcontroll që ka sjellë dhe pezullimin e të gjithë

Continue Reading

Vijon greva në aeroportin e Rinasit – nuk ka fluturime deri nesër

Fluturimet në aeroportin “Nënë Tereza” janë pezulluar pasi ministrja e Infrastrukurës, Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me

Continue Reading

Greva në Rinas për pagat/ Denoncimi: Albcontrol tender 1 mln € për një zyrë

Punonjësit e kullës së kontrollit të aeroportit të Rinasit zhvilluan sot një grevë një orëshe, duke paralizuar punën në aeroport, për shkak të

Continue Reading

Greva në Rinas/ Kontrollorët takojnë Ballukun: Nuk ka marrëveshje

Ministrja e Energjitikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku ka zhvilluar një takim me kontrollorët e AlbControl në Rinas pas pezullimit të

Continue Reading

Vijon greva në Ballsh, përkeqësohet gjendja shëndetësore. Gratë: Nuk tërhiqemi, shteti rregullatori i vetëm

Vijon greva e grave të naftëtarëve të Ballshit, të cilat janë në ditën e 9 të protestës së tyre brenda ambienteve të Uzinës. Një prej zonjave që

Continue Reading