Në sulmin e regjimit të Asadit në Idlib plagosen 6 civilë

Të paktën 6 civilë janë plagosur në sulmet e grupeve terroriste nën kontrollin e regjimit të Asadit dhe mbështetësit të tij Iranit ndaj

Continue Reading

Në sulmet ajrore ruse në Idlib vriten 2 civilë

Në sulmet ajrore të kryera nga Rusia në fshatin Talite brenda zonës së de-eskalimit të Idlibit në Siri humbën jetën dy civilë. Në një deklaratë

Continue Reading

Vriten 5 civilë në sulmet ajrore ruse në zonën e opozitarëve sirianë të Idlibit

Pesë civilë, në mesin e të cilëve tre fëmijë, u vranë në sulmet ajrore ruse në provincën Idlib të kontrolluar nga opozita në Sirinë

Continue Reading

OKB dërgon 103 kamionë me ndihma humanitare në Idlib

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) dërgoi 103 kamionë me ndihma humanitare në Idlib të Sirisë, transmet Kamionët që mbanin ndihmën e OKB-së

Continue Reading

OKB dërgon 51 maune ndihma humanitare në Idlib

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) dërgoi 51 maune të tjera me ndihma humanitare në provincën veriperëndimore Idlib të Sirisë. Maunet kaluan

Continue Reading

Idlib, në një sulm ndaj forcave turke martirizohen 2 ushtarë dhe plagosen 3 të tjerë

Ministria turke e Mbrojtjes njoftoi se 2 ushtarë u martirizuan dhe 3 të tjerë u plagosën në një sulm kundër elementëve të Forcave të Armatosura

Continue Reading

OKB-ja dërgon 23 kamionë me ndihma në Idlib

OKB-ja sot ka dërguar 23 kamionë me ndihma humanitare në provincën veriperëndimore Idlib të Sirisë. Kamionët me ndihma kaluan në territorin

Continue Reading

Avioni luftarak rus sulmon kampin e refugjatëve në Idlib, plagosen tre fëmijë dhe një grua

Të paktën katër civilë, prej të cilëve një grua dhe tre fëmijë, janë plagosur si pasojë e një sulmi ajror të një avioni luftarak të Rusisë në një

Continue Reading

Siri, një fëmijë në Idlib humb jetën në sulmet e avionëve rusë

Një fëmijë humbi jetën dhe dy civilë u plagosën në sulmet ajrore që kryen avionët luftarakë të Rusisë në rajonin e deeskalimit Idlib të Sirisë.

Continue Reading

Idlib, miliona sirianë edhe këtë Kurban Bajram e pritën në kampe dhe kushte të vështira

Miliona banorë të zhvendosur në Siri po festojnë edhe një Kurban Bajram në hijen e luftës dhe varfërisë në Idlib. Armëpushimi i dakorduar i dha

Continue Reading