Erdoğan u dorëzon banesat e reja qytetarëve të dëmtuar nga tërmeti në Izmir

Në një ceremoni ku mori pjesë Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, si dhe zyrtarë të tjerë të lartë, sot në Izmir u dorëzuan afro 600

Continue Reading

Përfundojnë punimet e kërkim-shpëtimit në Izmir pas tërmetit 6,6 ballë

Kryetari i Agjencisë së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), Mehmet Güllüoğlu, njoftoi se kanë përfunduar punimet e ekipeve të

Continue Reading

Shqiptari, vullnetar në punimet e kërkim-shpëtimit në Izmir: Është radha jonë për ndihmë

Në mesin e shtetasve të huaj vullnetarë që tregojnë përpjekje për kërkimin dhe shpëtimin e personave në rrënojat e shkaktuara nga tërmeti në

Continue Reading

Erdoğan: Numri i jetëve të humbura nga tërmeti në Izmir rritet në 110

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë të ditur se numri i jetëve të humbura nga tërmeti në Izmir është rritur në 110 dhe se 144 persona

Continue Reading

Shpëtohet një fëmijë 91 orë pas tërmetit në Izmir

Bëhet e ditur se 91 orë nga pas tërmetit në Izmir të Turqisë është shpëtuar nga rrënojat e një apartamenti një vajzë e vogël. Ekipet e

Continue Reading

Turqi, rritet në 102 numri i jetëve të humbura nga tërmeti në Izmir

Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) njoftoi se është rritur në 102 numri i personave që kanë humbur jetën nga

Continue Reading

Tërmeti në Izmir, shkon në 92 numri i jetëve të humbura

Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) njoftoi se numri i personave që kanë humbur jetën nga tërmeti në Izmir të Turqisë u

Continue Reading

Qyteti i Shkupit ndan rreth 50 mijë euro për të prekurit nga tërmeti në Izmir

Këshilli i Qytetit të Shkupit në seancën e 9-të të jashtëzakonshme të mbajtur sot miratoi një Vendim për të siguruar ndihmë në vlerë prej 3

Continue Reading

Vogëlushja 3-vjeçare Elif shpëtohet nga rrënojat 65 orë pas tërmetit në Izmir

Vogëlushja 3-vjeçare, Elif Perinçek është shpëtuar rreth 65 orë pas tërmetit në Izmir të Turqisë. Rreth 65 orë pas tërmetit ka ardhur një lajm

Continue Reading

Turqi, rritet në 85 numri i jetëve të humbura nga tërmeti në Izmir

Ministria e Brendshme dhe Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD), njoftuan se është rritur në 85 numri i personave

Continue Reading