Lirohet pas 6 orësh ish-drejtori i Aviacionit Civil

Është liruar pas 6 orësh Petrit Sulaj, ish-drejtori i Aviacionit Civil, i cili u shoqërua mbrëmjen e së enjtes lidhur me krizën e Rinasit. Sulaj

Continue Reading

Ulet avioni i parë në Rinas pas 1 dite ndërprerje, mbërrijnë vaksinat antiCovid

Ka marrë fund ngërçi i krijuar prej ditës së djeshme, pasi këtë pasdite është ulur avioni i parë në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza”.

Continue Reading

Kontrollori flet pas shoqërimit: 10 orë në Polici, më sekuestruan telefonin

Një nga kontrollorët e shoqëruar nga policia pas protestës në Albcontrol ka folur për mediat pas daljes nga Drejtoria e Policisë Tiranë. Ai tha

Continue Reading

Lirohen katër prej kontrolloreve të shoqëruar në polici

Katër nga kontrollorët e trafikut ajror të shoqëruar në polici tashmë janë liruar. Lajmin e bëri të ditur për mediat avokati i punonjësve Rezart

Continue Reading

Greva e Albcontrol – Unioni Europian i Kontrollorëve: Ndalni sulmet, dialogoni

Unioni Europian i Kontrollorëve të trafikut Ajror ka reaguar pas grevës së nisur nga Albcontroll që ka sjellë dhe pezullimin e të gjithë

Continue Reading

Greva në Rinas për pagat/ Denoncimi: Albcontrol tender 1 mln € për një zyrë

Punonjësit e kullës së kontrollit të aeroportit të Rinasit zhvilluan sot një grevë një orëshe, duke paralizuar punën në aeroport, për shkak të

Continue Reading

Greva në Rinas/ Kontrollorët takojnë Ballukun: Nuk ka marrëveshje

Ministrja e Energjitikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku ka zhvilluar një takim me kontrollorët e AlbControl në Rinas pas pezullimit të

Continue Reading

Rinas, aksidentohen 5 makina, plagosen 2 persona

Një aksident ku janë përfshirë 5 makina ka ndodhur ditën e sotme në Rinas. Mësohet se aksidenti ka ndodhur për shkak të lagështirës në rrugë,

Continue Reading

Protokollet e operimit në transportin ajror/ Pasagjerët me temperaturë mbi 37.5 nuk lejohen

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë publikoi sot protokollin e operimit në transportin ajror, të miratuar nga Ministria e Shëndetësisë dhe

Continue Reading