PS shkarkon Metën me 104 vota pro, tani vendos Gjykata Kushtetuese

Kuvendi ka shkarkuar me 104 vota pro Presidentin Ilir Meta. Ndërkohë kundër shkarkimit të tij,  kanë votuar 7 deputë dhe 3 abstenim. Pak më

Continue Reading

47 deputetë firmosin për shkarkimin e presidentit Meta

Grupi parlamentar socialist avancon tentativën e radhës për të shkarkuar Presidentin e Republikës Ilir Meta. Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu

Continue Reading

Mazhoranca tërhiqet nga shkarkimi i Metës

“Unë do të qëndrojë në zyrë deri në 24 Korrik 2022”, pati deklaruar Presidenti Ilir Meta më 13 Nëntor 2019. Dhe Ilir Meta kishte të drejtë.

Continue Reading