Burkina Faso, rritet në 53 numri i viktimave nga sulmi terrorist

Numri i të vdekurve në sulmin terrorist që synonte ushtrinë në veri të Burkina Fasos të dielën është rritur në 53. Ministri i Komunikimeve dhe

Continue Reading

Të paktën 110 persona humbën jetën në sulmet terroriste në aeroportin e Kabulit

Më shumë se 110 persona e kanë humbur jetën në sulmet terroriste në zonën ku ndodhet aeroporti ndërkombëtar “Hamid Karzai” në

Continue Reading

Kryeministri kanadez vrasjen e familjes muslimane e quan “sulm terrorist”

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, vrasjen e katër anëtarëve të një familjeje muslimane e ka quajtur “sulm terrorist të motivuar nga

Continue Reading

Pakistan, në një sulm terrorist vriten 2 policë në Islamabad

Të paktën dy oficerë policie u vranë mbrëmë në një “sulm terrorist” në kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad. Sipas zëdhënësit të

Continue Reading

Mali, vriten 10 ushtarë në një sulm terrorist

ë paku 10 ushtarë malianë u vranë gjatë një sulmi terrorist që synonte kampin e tyre. Sipas mediave lokale, terroristët sulmuan një pjesë të

Continue Reading

Sulm terrorist në Afrin të Sirisë, të paktën 6 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur

Të paktën gjashtë civilë u vranë dhe dhjetë u plagosën në një sulm terrorist në Afrin të Sirisë veriore sot. Sulmi u krye duke aktivizuar një

Continue Reading

DEASH merr përgjegjësinë për sulmin terrorist në Bagdad që shkaktoi 32 humbje jete

Organizata terroriste DAESH mori përsipër përgjegjësinë për sulmin terrorist që shkaktoi 32 të vdekur dje në kryeqytetin e Irakut, Bagdad. Në një

Continue Reading

Sulm terrorist në Sirinë veriore, dy fëmijë të vdekur

Dy fëmijë kanë humbur jetën sot në një sulm terrorist në Sirinë veriore, bënë të ditur burime të sigurisë. Disa civilë, përfshirë një fëmijë

Continue Reading

Zyrtari saudit: Shpërthimi në depon e naftës ishte sulm terrorist

Zjarri në depon e naftës në qytetin e Xhides të Arabisë Saudite ishte rezultat i një “sulmi terrorist me një predhë”, konfirmoi dje

Continue Reading

Sulmi në Vienë: katër të vdekur dhe 15 të plagosur

Lajmi fundit: Sulmi i mbrëmshëm është kryer nga një person, i cilësuar si një njeri që ka simpati për Shtetin Islamik. Falangat e shkruesve

Continue Reading