Lidhje


Fenomeni tiktok / I publikuan foto intime, 27-vjeçarja hidhet nga kati i 4 në Kamëz. Policia arreston 39-vjeçarin

Policia e Tiranës ka zbardhur vetëvrasjen e një vajze të re një ditë më parë, e cila u hodh nga kati i katërt i një pallati në rrugën “Teuta” në Kamëz. Sipas policisë, 27-vjeçarja me iniciale S.A. u vetëhodh nga yndyra për shkak se kam publikuar një foto intime në rrjetet sociale. E reja jeton me qira në banesën e pallatit nga ku u hodh. Lidhur me këtë ngjarje hetuesit kanë zbardhur dhe kanë ndaluar 39-vjeçarin me Altin Çoku për veprën penale shkaktim i vetëvrasjes pasi dyshohet se është personi që i publikoi foton në kohë në internet.

 

Gazetari i Klan News Besar Bajraktari ka mësuar se 27-vjeçarja ishte në proces divorci me mua dhe gjatë kësaj kohe ishte i njohur me mua Altin Çoku Gjatë kohës së njohjes mes tyre, ai i ka bërë foto në kohën 27-vjeçare dhe më pas ka publikuar në rrjetin social TikTok. E ndjera i kishte kërkuar disa herë që të fshinte foton nga rrjeti social, por 39-vjeçari herë pretendonte se nuk kishte publikuar vetë, ndërsa herë të tjera kërkonte të vijonin lidhjen.

 

Dy ditë më parë, Altin Çoku fliste për zgjidhjen e fotove me një bashkëbisedues në TikTok ku shpjegon se si një person me të cilin ishte në lokal, i kishte marrë telefonin dhe foton në fjalë, e më pas kishte pasur në rrjete sociale.

 

“Ka tentuar të mbysë veten, edhe unë normal kam bërë debat me gruan time. Një nuk e ke parë foton që qarkullon në TikTok. Kam dalë për të pirë kafe me një shok tim në lokal, por unë kam telefonin e mbaj pa kod, edhe kam shkuar në banjo të lokalit, ajo goca më çon se çfarë foto kemi bërë në hotel, edhe ky e ka marrë telefonin shpejt edhe ka. marrë fotot. Ja u ka popullit, kanë hapur adresën TikToku”, është shprehur Altin Çoku.

 

 

NJOFTIMI I POLICISË SË TIRANËS

 

I publikoi një foto intime një 27-vjeçareje, e cila për këtë shkak dyshohet se u vetëhodh nga tarraca e katit të katërt dhe për pasojë humbi jetën, kapet dhe vihet në pranga 39-vjeçari.

 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, nisur nga dyshimet e krijuara mbi ngjarjen e ndodhur më datë 10.02.2024, në rrugën “Teuta”, ku u vetëhodh nga tarraca e katit të 4-t, një shtetase, e cila si pasojë e dëmtimeve të marra humbi jetën, kanë vijuar veprimet hetimore të thelluara, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për të bërë të mundur zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.     

 

Në vijim të veprimeve hetimore të kryera, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 5 bënë ndalimin me iniciativë të shtetasit:      

 

– A. Ç., 39 vjeç, për veprën penale “Shkaktimi i vetëvrasjes”. 

 

Ky shtetas dyshohet se ka publikuar një foto intime të 27-vjeçares, e cila dyshohet se për këtë shkak është vetëhedhur nga tarraca e katit të 4-t dhe si pasojë e dëmtimeve të marra, ka humbur jetën.     

 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./Klantv

XS
SM
MD
LG