Lidhje


Shpallet në kërkim drejtori i shkollës artistike, për shpërndarje droge

Drejtori i shkollës artistike “Jan Kukuzeli” të Durrësit, Dashamir Mehmeti është shpallur në kërkim gjatë operacionit “Summer”.Ai nuk u gjet në banesë kur policia shkoi ta arrestonte për të ekzekutuar vendimin e gjykatës.

 

Gjatë kontrollit në shtëpi iu gjet një pistoletë.Gjatë operacionit “Summer”, i cili u zhvillua pas dy muajsh hetime, ranë në pranga 13 persona, ndërsa 3 janë ende në kërkim, për armëmbajtje pa leje dhe drogë.

 

Operacioni u zhvillua pasi Gjykata e Durrësit caktoi masat arrest në burg për 16 persona/faktor.al

XS
SM
MD
LG