Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë: 7 humbje jete dhe 547 raste të reja në 24 orët e fundit

24 orët e fundit kanë rritur rastet me Covid 19 në vendin tonë. Në 3015 testime të kryera kanë rezultuar pozitivë 547 qytetarë, në këto bashki:

Continue Reading

Unioni i Dijetarëve Muslimanë: Të formohet fronti ligjor global për pakicat muslimane

Sekretari i Përgjithshëm i Unionit Botëror të Dijetarëve Musliman, Ali Al-Karadagi bëri thirrje për formimin e një fronti ligjor global për të

Continue Reading

Suedia njeh zyrtarisht Palestinën si shtet të pavarur

Ministrja e Jashtme suedeze Margot Wallstrom në një deklaratë dhënë në gazetën lokale Dagens Nyheter ka theksuar se Qeveria e Suedisë dëshiron të

Continue Reading

Sudan, vazhdojnë protestat me kërkesën për qeveri civile

Në lagjet në periferi të kryeqytetit të Sudanit, Khartoum, po mbahen protesta kundër ndërhyrjes së ushtrisë në vend. Kundërshtarët e

Continue Reading

Erdoğan takon liderët botërorë në Samitin e G20

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan gjatë takimeve bisedoi me presidentin e SHBA-së, Joe Biden, kancelaren gjermane Angela Merkel,

Continue Reading

Lideri i Hamasit thirrje vendeve arabe të shpërbëjnë marrëveshjet e tyre të normalizimit me Izraelin

Kreu i Byrosë Politike të Hamasit, Ismail Haniyeh u bëri thirrje vendeve arabe dhe afrikane që të shpërbëjnë marrëveshjet e tyre për normalizimin

Continue Reading

Itali, fillon Samiti i Liderëve të G20 në Romë

Në kryeqytetin e Italisë, në Romë, filloi Samiti i Liderëve të G20 i cili bashkon përfaqësues të organizatave ndërkombëtare dhe liderët e 20

Continue Reading

Vlorë, vodhi brenda këtij viti 11 banesa, arrestohet 32-vjeçari

Policia e Vlorës ka zbardhur 11 vjedhje banesash, të ndodhura në qytet, duke arrestuar në flagrancë autorin i dyshuar. Po ashtu, policia bën me

Continue Reading

Rikthehen abonetë me foto, emër e mbiemër

Nëse duhet të marrësh një abone të duhet një foto dhe të plotësosh me emër e mbiemër kartonin.   Gjithashtu abonetë nuk do të blihen më tek

Continue Reading

Vetëm 16 vjeç dhe akuzohet për 6 vjedhje në Tiranë: Portofolë, celularë, varëse floriri, dyqane e shtëpi

Një 57 vjeçar dhe  një 16 vjeçarë arrestohten si autorë të vjedhjeve të portofolëve dhe telefonave të qytetarëve. E jo vetëm kaq ata

Continue Reading