Sekuestrohen tokat në Lezhë/ SPAK: 66 mijë m2 me vlerë 13 mln euro u fituan nga krimi

Disa sipërfaqe toke prej rreth 66 mijë metra katrore është sekuestruar me urdhër të prokurorisë së posaçme në zonën e Lezhës, pasi dyshohet se

Continue Reading

Shtëpia përfshihet nga flakët në Dajt, dëmtohet vajza 8 vjeçare

Zjarri i rënë në banesë ka dëmtuar vajzën e mitur 8 vjeçare në fshatin Façesh në Dajt, njofton policia. Shtëpia e shtetasit B. B. u përfshi nga

Continue Reading

“5000€ për person”, i riu nga Tirana kapet në Pogradec me 6 emigrantë të paligjshëm në makinë

Një i ri është arrestuar ditën e sotme në Pogradec pasi në makinën e tij policia gjeti 6 emigrantë të paligjshëm. Si rezultat u bë kapja dhe

Continue Reading

Bllokohen tre automjete në portin e Durrësit që vinin nga jashtë, dyshohet se janë vjedhur

Shërbimet e policisë kufitare në portin e Durrësit kanë bllokuar tre automjete që vinin nga jashtë me dyshimin se janë të vjedhura. Automjetet

Continue Reading

Ushtria izraelite vret 16 vjeçarin palestinez në Bregun Perëndimor

Ushtarët izraelitë të cilët intervenuan gjatë protestave në Bregun Perëndimor të pushtuar, kanë vrarë një 16 vjeçar palestinez dhe lënduan

Continue Reading

Somali, vritet një zyrtar i lartë në një sulm me bombë

Disa viktima u raportuan sot pas një shpërthimi me bombë që shënjestroi zyrtarë të lartë të qeverisë rajonale në qytetin jugperëndimor të

Continue Reading

Britania: Rusia vendos mercenarët e Wagner-it në frontin e Ukrainës lindore

Britania e Madhe pretendon se Rusia ka shpërndarë mercenarë të Wagner-it në disa pjesë të frontit në Ukrainën lindore. Kjo informatë thuhet në

Continue Reading

Trump: Fatkeqësisht, askush nuk ka shkuar deri në fund të hetimit për 11 shtatorin

Për fat të keq, askush nuk ka shkuar deri në fund me hetimin e 11 shtatorit, deklaroi ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump. Duke i përshkruar

Continue Reading

Moszbardhja e së shkuarës, peng nga perversiteti dhe krimi

Nga: Agim Baci Disa vite më parë ne nuk deshëm të besojmë sondazhin e mbështetur nga OSBE lidhur me praninë e madhe të nostalgjikëve të kohës së

Continue Reading

“Ata që luajnë me zjarr, do të zhduken”: Presidenti kinez paralajmëron Biden-in për Tajvanin

Presidenti i Kinës Xi Jinping ka paralajmëruar homologun e tij amerikan “të mos luajë me zjarrin” lidhur me Tajvanin, teksa zhvilloi me Joe

Continue Reading