Fetullah Gylen dhe FETO.(Marrë nga faqja e OKB)

Ky material është marrë nga United Nations/ Kombet e Bashkuara. Zyra e Komisionerit të lartë të të Drejtave të Njeriut FETULLAH GÜLEN AND FETÖ

Continue Reading

Nga 1 tetori, Italia rrit me 59% çmimin e energjisë elektrike për konsumatorët

Autoriteti italian i shpërndarjes së rrjetit të energjisë kombëtare, ARERA, ka informuar sot se prej datës 1 tetor, çmimi i energjisë do të

Continue Reading

BE: Nuk do ta njohim kurrë aneksimin e paligjshëm të rajoneve ukrainase nga Rusia

Liderët e vendeve të Bashkimit Evropian në një deklaratë të përbashkët thanë se aneksimi i rajoneve lindore të Ukrainës nga Rusia është i

Continue Reading

Putin në një ceremoni njofton bashkëngjitjen e 4 rajoneve ukrainase Federatës Ruse

Presidenti rus Vladimir Putin njoftoi bashkëngjitjen e katër rajoneve ukrainase Rusisë. Duke folur në një ceremoni në Kremlin, Putin tha se

Continue Reading

Suedia heq embargon e armëve ndaj Turqisë

Agjencia Shtetërore e Suedisë për Kontrollin e Eksportit të Armëve (ISP) njoftoi se ka hequr embargon për eksportin e armëve ndaj Turqisë. Në një

Continue Reading

Fasha 800 kWh, kryeministri Rama tërhiqet nga rritja e çmimit të energjisë, arsyet pse nuk do zbatohet

Teksa ERE kishte marrë vendimin që më 1 tetor të ndryshonte fasha e energjisë, duket se kryeministri Edi Rama është tërhequr. Në një njoftim

Continue Reading

Britania: Putin nuk mund të lejohet të ndryshojë kufijtë ndërkombëtarë me forcë

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Liz Truss ka reaguar ndaj referendumeve që Rusia ka zhvilluar në rajonet Donetsk, Luhansk, Kherson dhe

Continue Reading

Kuvendi rrëzon Gjukanoviç/ Shumica e deputetëve kundër kërkesës së presidentit të Malit të Zi

Kuvendi malazez nuk do të diskutojë për propozimin e presidentit Millo Gjukanoviç në lidhje me shkurtimin e mandatit të Kuvend. Që propozimi të

Continue Reading

Prokuroria ndryshon akt-akuzën për Thaçin dhe ish-krerët e UÇK: Nuk ka prova për krime lufte në Ferizaj

Prokuroria ka ndryshuar akt-akuzën për Hashim Thaçin dhe ish-krerët e UÇK-së. “Prokuroria Speciale kërkon leje për të ndryshuar aktakuzën e

Continue Reading

Konflikt mes të rinjve, 17 vjeçari godet me thikë e sende të forta dy të tjerë

Një 17 vjeçar është shoqëruar në Komisariat pasi pas një konflikti ka goditur me mjet prerës e sende të forta dy persona të tjerë 16 dhe 25 vjeç.

Continue Reading