Zbardhet programi: Ja për çfarë do të flitet në Samitit BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë më 6 dhjetor

Janë zbardhur pikat më të rëndësishme të Samitit BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, 6 dhjetor 2022 që do të mbahet në Tiranë. Ky është samiti i

Continue Reading

Dhunohet drejtori i OSHEE në Lezhë, i shkaktohen disa fraktura transportohet drejt spitalit të Traumës

Drejtori i OSHEE i njësisë se OSHEE në Lezhë Edmir Perndreca është dhunuar mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Shënkollit dhe sipas

Continue Reading

Arrestohet në Holandë shoku i Dumanit

Një 35-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar në kuadër të operacionit ‘Golden Bullet’ është arrestuar nga policia holandeze. Eljo Bitri u kap

Continue Reading

Goditet grupi kriminal shqiptar në Amsterdam dhe sekuestrohen 2 ton kokainë

Një grup kriminal shqiptar është goditur nga autoritetet policore në Amsterdam. Burime bëjnë me dije se në pranga kanë rënë edhe tre marokenë të

Continue Reading

Tirana drejt tkurrjes, numri i lindjeve ra me 9% në nëntë muaj

Tranzicioni i fortë demografik me rënie të lindjeve dhe me emigracion të lartë nuk po kursen as kryeqytetin. Të dhënat e fundit të INSTAT

Continue Reading

Osmani pas takimit me Radevin: Bullgaria i ofron Kosovës mbështetje në përballje me krizën energjetike

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, filloi vizitën zyrtare në Bullgari në ftesë të homologut të saj bullgar, Rumen Radev, nga i

Continue Reading

Shpërthim në Afganistan, humbin jetën 10 nxënës

Të paktën 10 nxënës kanë humbur jetën në një shpërthim të fuqishëm që ndodhi gjatë namazit të drekës në një medrese në rajonin Samangan në veri

Continue Reading

Çavushoglu zhvillon takime të ndara me homologët e tij britanik, gjerman dhe holandez

Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavushoglu, në kuadër të takimit të ministrave të jashtëm të NATO-s ka zhvilluar takime të ndara

Continue Reading

Suedia: Ka përparim në bisedimet e NATO-s me Turqinë

Ministri i Punëve të Jashtme i Suedisë, Tobias Billström, ka deklaruar se është siguruar përparim në bisedimet e NATO-s të kryera me Türkiyen dhe

Continue Reading

“Ai e ka vrarë me bandat e tij”, xhaxhai i Ervis Martinajt akuzon Ramën: Hasmi nuk të zhduk xhenazen!

Në një lidhje telefonike me emisionin “Pa Gjumë” në Report Tv, xhaxhai i Ervis Martina ë j është shprehur se është i sigurt që Vis Martinaj e

Continue Reading