Lidhje

Kryesore

    Mediat lokale njoftojnë se në prag të vizitës së Këshilltarit të Sigurisë të SHBA, Sullivan, në Izrael demonstruan sërish dhjetëra-mijëra vetë kundër qeverisë së kryeministrit Netanyahu. Ata bënë thirrje për më shumë përpjekje për të rikthyer pengjet dhe për zgjedhje të reja.

    "Netanyahu është përgjegjës për t'i sjellë ata në shtëpi," thërrisnin demonstruesit në Jerusalem. Ata e fajësojnë kreun e qeverisë, i cili është nën presion masiv, për fatin e pengjeve që gjenden në duart e Hamasit 

XS
SM
MD
LG