Qeveria jep 80 mln dollarë për familjet në nevojë, Rama: Ja kategoritë dhe shifra që do të përfitojnë

Qeveria shqiptare ka bërë gati 80 milionë dollarë për familjet për disa kategori të caktuara, ndërsa siç tha kryeministri Edi Rama, kjo është një

Continue Reading

“Daily Mail”: 50 të burgosur shqiptarë do të kthehen në janar nga Britania për të vuajtur dënimin në atdhe

Rikthehet sërish në vëmendje çështja e shqiptarëve që vuajnë dënimin në burgjet e Britanisë së Madhe. Një marrëveshje surprizë e zbuluar mbrëmjen

Continue Reading

Aksident i rëndë mes 4 automjetesh në Hanin e Hotit, plagosen disa persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Han i Hotit në fshatin Aliaj, në Shkodër. Nga përplasja e 4 mjeteve mësohet se janë lënduar disa

Continue Reading

OKB kritikon Anglinë: Duhet ta rimendojë dëbimin e azilkërkuesve në Ruandë

Shefi i ri i OKB-së për të drejtat e njeriut Volker Türk e kritikon skemën që ai e konsideron problematike nga pikëpamja etike dhe beson se

Continue Reading

Hapen për qarkullim pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak

Janë hapur për qarkullim pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak, njofton Policia e Kosovës. Automjetet e para, përfshirë mjete të transportit janë

Continue Reading

INSTAT konfirmon: Rreth 623 mijë persona jetojnë nën kufirin e rrezikut për të qenë i varfër

Ndonëse ekonomia shqiptare ka pasur një rritje të relativisht të kënaqshme vitet e fundit dhe tkurrja e vendit gjatë pandemisë ishte shumë më e

Continue Reading

Çavushoglu: Qëndrimi ynë lidhur me ujgurët ka dëmtuar raportet me Kinën

Dobësimi i raporteve midis Turqisë dhe Kinës vjen nga “shqetësimi” i Pekinit për mbështetjen e Ankarasë për ujgurët e Xinjiangut, në

Continue Reading

66 gazetarë të vrarë në gjithë botën në vitin 2022

Instituti Ndërkombëtar i Shtypit (IPI), ka tërhequr vëmendjen se viti 2022 ka qenë një vit “shkatërrues” në aspektin e sigurisë së

Continue Reading

Forcat izraelite plagosën 6 palestinezë në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite plagosën 6 palestinezë, dy prej të cilëve me plumba të vërtetë, gjatë bastisjes në qytetin e Nablusit në Bregun Perëndimor të

Continue Reading

Mianmar, ish-udhëheqësja Suu Kyi dënohet me 7 vite të tjera, në total 33 vite burg

Gjykata e juntës ushtarake dënoi ish-udhëheqësen e Mianmarit Aung San Suu Kyi me shtatë vjet të tjera, duke e çuar dënimin në total në të gjitha

Continue Reading