Tekste falas për arsimin bazë, hyn në fuqi vendimi i Këshillit të Ministrave

Në vitin e ri shkollor do të përfitojnë librat falas edhe nxënësit e klasës së 8 dhe 9. Vendimi i marrë nga qeveria lehtëson buxhetin e

Continue Reading

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë: asnjë humbje jete dhe 45 raste të reja në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 45 raste të reja me koronavirus nga 3684 testime të kryera Të infektuarit u regjistruan në

Continue Reading

Turqi, numri i të vdekurve nga zjarret pyjore rritet në 6

Autoritetet turke kanë gjetur trupat e dy personave të tjerë gjatë operacioneve të shuarjes së zjarreve në provincën jugore Antalya, me çka numri

Continue Reading

Turqi, 88 nga 98 zjarre pyjore janë vënë nën kontroll

Ministri i Bujqësisë dhe Pyjeve i Turqisë, Bekir Pakdemirli, ka bërë të ditur se që nga e mërkura vendi i tij ka frenuar shumicën e zjarreve

Continue Reading

Vazhdon ndërhyrja ajrore dhe tokësore ndaj zjarreve në pyjet në Manavgat dhe Akseki

Në zonat Manavgat dhe Akseki të qytetit Antalya vazhdon ndërhyrja ajrore dhe tokësore ndaj zjarreve pyjore. Zjarret pyjore, të cilat filluan më

Continue Reading

Kukësi nderon gjeneralin arab për kontributin e dhënë në krizën e Kosovës në 1999

Pas 22 vitesh rikthehet në aeroportin e Kukësit, një nga personat që loboi pranë Qeverisë së Emirateve të Bashkuara Arabe, për ndërtimin e tij në

Continue Reading

Mbi 160 vatra zjarri në Itali, dyshim për zjarrvënie të qëllimshme

Më shumë se 160 vatra zjarri kan pushtuar ishullin e Sicilisë në Itali, që prej pasditës së të pemtes, 30 korrik. Sipas televizionit publik

Continue Reading

Vrau kushëririn për pronën, arrestohet Kastriot Hasalla

Arrestohet nga Policia e Lushnjës Kastriot Hasalla. Ai ishte në kërkim nga policia pas vrasjes së kushëririt Romeo Hasalla, 30 vjeç dhe plagosjen

Continue Reading

Nuk u kualifikua në finale, Izmir Smajlaj mbyll aventurën në Tokio 2020

Një tjetër sportist shqiptar largohet nga Olimpiada e Tokios, kësaj rradhe bëhet fjalë për Izmir Smajlajn i cili nuk u kualifikua dot për në

Continue Reading

Skocia, epiqendra europiane e vdekjeve nga droga

Skocia mbetet epiqendra europiane e vdekjeve nga droga dhe sipas anketimeve rezulton e para për shtatë vite me radhë që nga viti 2013. Raportimi

Continue Reading