Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë: 13 humbje jete dhe 669 raste të reja në 24 orët e fundit

Rriten rastet me koronavirus ne vendin tone. Ne 24 oret e fundit u regjistruan 669 raste të reja dhe 13 humbje jete. Aktualisht në Spitalet COVID

Continue Reading

IOM: Që nga fillimi i vitit në Jemen janë zhvendosur 67 mijë njerëz

Organizata Ndërkombëtare për Migracionin (IOM) ka bërë të ditur se për shkak të luftës në Jemen që nga fillimi i vitit e deri më tani janë

Continue Reading

Londër, një polic dënohet me burgim të përjetshëm për rrëmbimin dhe vrasjen e një gruaje

Një oficer i policisë në Londër, Britani e Madhe, u dënua sot me burgim të përjetshëm për rrëmbimin, përdhunimin dhe vrasjen e një gruaje në

Continue Reading

Rrëzohet nga kabina elektrike, humb jetën elektricisti në Rrogozhinë

Një elektricist ka humbur jetën pasditen e sotme në Kavajë. Sipas informacione paraprake, ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:15 në fshatin Gosë të

Continue Reading

Sarkozy shpallet fajtor për financim të paligjshëm të fushatës parazgjedhore

Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është shpallur fajtor për financimin ilegal të fushatës zgjedhore të vitit 2012. Vendimi u mor sot nga

Continue Reading

Kreu i Hamasit: SHBA-ja dhe Izraeli nuk janë pro-zgjidhjes politike në Palestinë

Kreu i Byrosë Politike të Hamasit, Ismail Haniyeh tha se presidenti i SHBA-së, Joe Biden dhe kryeministri izraelit Naftali Bennett nuk pranojnë

Continue Reading

Francë, nga kontrollet në 89 xhami mbyllen një e treta e tyre

Si rezultat i kontrolleve të kryera që nga nëntori 2020 e deri më tani në 89 xhami në Francë, janë mbyllur një e treta e tyre. Ministri i

Continue Reading

SHBA, dy nga tre muslimanë përballen me islamofobinë

Dy nga tre muslimanë në SHBA janë ekspozuar ndaj sjelljeve islamofobike të paktën një herë në jetën e tyre, treguan sondazhet e zhvilluara në

Continue Reading

Gjykatat në Korçë drejt kolapsit, në Apel komandohen gjyqtarë të shkallës së parë

Gjykata e Shkallës së Parë dhe ajo e Apelit në Korçë po shkojnë drejt kolapsit total për shkak të shkarkimeve nga vettingu. Në të dy këto

Continue Reading

Kurti i kënaqur me marrëveshjen në Bruksel: Tani nis epoka kur Serbia nis e mësohet me reciprocitet

Dhe pse Kosova nuk ja doli të bindë Serbinë në Bruksel për të hequr dy palët targat e përkohshme, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se

Continue Reading