Ndërron jetë nga Covid ish kreu i Këshillit të Qarkut Elbasan

Ndërron jetë si pasojë e infektimit me Covid-19, Kozma Hakani, ish kreu i Këshillit të Qarkut Elbasan. Hakani ishte i shtruar prej dy javësh në

Continue Reading

Protestuesit në Paris kërkojnë dorëheqjen e Presidentit Macron

Gjatë protestave të organizuara në kryeqytetin Paris demonstruesit, që mbanin mbishkrime kundër projektligjit dhe dhunës policore,

Continue Reading

Kullat e Urës së Çanakkalasë do të jenë më të larta se ato të Kullës së Eiffelit

Pasi tejkaloi lartësinë e Kullës së Eiffelit, Ura e Çanakkalasë e vitit 1915 në Turqinë veriperëndimore është rrugës së duhur për t’u bërë

Continue Reading

“BE vendos të vlerësojë lidhjet me Turqinë në samitin e dhjetorit”

Peter Stona, një zëdhënës i Bashkimit Evropian (BE), ka bërë të ditur se në samitin tjetër të BE-së do të vlerësohen marrëdhëniet e bllokut

Continue Reading

Akar: Bisedimet Turqi-Rusi mbi çështjen e Karabakut po ecin sipas planit

Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar, ka theksuar se bisedimet teknike midis delegacioneve ushtarake të vendit të tij dhe Rusisë mbi

Continue Reading

Merkel: S’mund ta premtoj çeljen e negociatave me Shqipërinë

Kancelarja gjermane Angela Merkel, në një takim virtual me parlamentarët e vendeve anëtarë dhe kandidate të BE-së, është shprehur skeptike për

Continue Reading

Vendimi i KQZ/ Ja si ndahen 140 mandatet e Kuvendit, 3 qarqet që ‘humbasin’ dhe ‘fitojnë’ deputetë

Komisioni Rregullator ka miratuar sot projektvendimin për shpërndarjen e mandateve për Kuvendin e Shqipërisë pas zgjedhjeve të 25 prillit 2021.

Continue Reading

PD: Ministrja Xhaçka, për 2 muaj, përdori 22 herë helikopterin ushtarak për takime elektorale

Partia Demokratike, ka akuzuar sërish ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, se ka përdorur helikopterin ushtarak, për takime elektorale. Me një

Continue Reading

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 12 pacientë humbin jetën dhe 557 raste të reja në 24 orët e fundit

Vendi ka regjistruar sot 557 raste të reja me koronavrius, ndërsa fatkeqësisht, 12 persona kanë humbur jetën. Ministria e Shëndetësisë dhe

Continue Reading

Shtyhen bisedimet për çështjen e kufirit detar mes Libanit dhe Izraelit

Raundi i katërt i bisedimeve indirekte midis Libanit dhe Izraelit për shënjimin e kufirit të tyre detar është shtyrë për një kohë të pacaktuar.

Continue Reading