Zgjedhjet 25 Prillit/ 189 mijë qytetarëve u bëhet i pavlefshëm dokumenti i identifikimit

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile i është përgjigjur kërkesës së Komisionerit Shtetëror Ilirjan Celibashi lidhur me dokumentete e

Continue Reading

Vaksina kundër COVID-19 në Danimarkë, 17 persona me efekte anësore

Agjencia daneze për barëra bëri të ditur se mbi 13 mijë persona kanë marrë vaksinën Comirnaty të prodhuesit BioNTech dhe Pfizer kundër

Continue Reading

Slavko Nikiç-Vuçiç: Nëse nuk kërkon falje do dëshmoj për krimet e tua në Kosovë

Ish- pjesëtari i MUP-it serb, që gjatë luftës në Kosovë, ka përdorur uniformën e UÇK-së për të kryer disa operacione kriminale, ka vendosur të

Continue Reading

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë: 7 humbje jete dhe 589 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e 24 orëve të fundit sa i përket pandemisë së Covid-19 në vendin tonë. Nga 2,350 testime të kryera

Continue Reading

Zbulimi i shkencëtarëve turq, koronavirusi diagnostikohet për 10 sekonda

Hulumtuesit Turq të Qendrës Kombëtare për Kërkimin e Nanoteknologjisë (UNAM) pranë Universitetit Bilkent kanë zhvilluar një sistem të

Continue Reading

SHBA, vdes vrasësi serial Samuel Little që pranoi vrasjen e 93 grave

Samuel Little, vrasësi serial i cili pranoi 93 vrasje në SHBA ka vdekur në moshën 80-vjeçare. Samuel, të cilin policia federale (FBI) e përshkroi

Continue Reading

Gjatë vitit 2020, Izraeli goditi 300 objektiva në Gaza dhe 50 në Siri

Ushtria izraelite sot bëri të ditur se ka sulmuar 300 objektiva në Rripin e Gazës dhe 50 të tjera në Siri gjatë vitit 2020. “Të dhënat e

Continue Reading

Austri, dhuna policore ka lënë trauma në familjen palestineze

Dhuna e tepruar policore të cilës iu nënshtrua një familje me origjinë nga Gaza gjatë të ashtuquajturit operacion anti-terrorist në Vjenë, la

Continue Reading

Nuk zbatonin masat anti-Covid, gjobiten 289 qytetarë

Në 24 orët e fundit janë gjobitur 289 qytetarë që nuk kanë zbatuar masat anti-Covid. Gjatë kontrolleve në të gjithë vendin, policia ka ndëshkuar

Continue Reading

Tragjedi në Tiranë, vriten me armë zjarri dy motra, autori nga Maqedonia e Veriut

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mëngjesin e sotëm Tiranën. Një shqiptar nga Maqedonia e Veriut dyshohet se ka qëlluar mbi dy motra duke i lënë

Continue Reading