Ekonomia turke u rrit me 7,4% në tremujorin e tretë

Instituti i Statistikave të Turqisë (TurkStat) publikoi të martën të dhënat e Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB) për tremujorin e tretë

Continue Reading

SNHR: SHBA përgjegjëse për vdekjen e mijëra civilëve në Siri

SHBA dhe forcat e koalicionit ndërkombëtar që ajo udhëheq po mbahen përgjegjëse për vdekjen e mijëra civilëve në Siri. Njoftimi i lëshuar dje nga

Continue Reading

Hungari,referendum kundër propagandës së LGBT në shkolla

Parlamenti i Hungarisë ka miratuar një rezolutë e cila e autorizon Qeverinë që të mbajë një referendum kombëtar mbi çështjet e komunitetit LGBT,

Continue Reading

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë: 4 humbje jete dhe 195 raste të reja në 24 orët e fundit

195 të infektuar dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit. Ky ka qene bilanci i dites se sotme sa i takon situates se shkaktuar nga koronavirusi.

Continue Reading

BE kritika Serbisë: Vizita e ministrave të Kosovës në Preshevë të ishte lejuar, të rishqytohet vendimi

BE i ka bërë thirrje Serbisë lidhur me vendimin e saj për refuzimin e vizitës së katër ministrave të Kosovës në Luginën e Preshevës. Ka qenë

Continue Reading

Komisionari Varhelyi: Shpresoj që të rinjtë e Kosovës së shpejti të udhëtojnë pa viza në BE

Komisionari i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi u shpreh optimistë se populli i Kosovës së shpejt do të mund të

Continue Reading

Emiri i Katarit merr mesazh nga presidenti egjiptian për marrëdhëniet dypalëshe

Emiri i Katarit, sheikh Tamim bin Hamad Al-Thani, mori sot një mesazh nga presidenti egjiptian, Abdel Fattah al-Sisi, në lidhje me marrëdhëniet

Continue Reading

Autoritetet izraelite rrënuan një shtëpi palestineze në Kuds

Ekipet e bashkisë izraelite të Kudsit shkatërruan një shtëpi palestineze në lagjen Silvan të Kudsit Lindor të pushtuar, me pretendimin se ajo

Continue Reading

Policia gjermane shkatërron grupin kriminal ndërkombëtar që trafikoi 5 ton kokainë, arrestohen 14 persona

Policia gjermane ka arrestuar ditën e sotme, 30 nëntor 14 persona të dyshuar si pjesë e një bande e cila ka trafikuar 5 ton kokainë nga

Continue Reading

Hebrenjtë fanatikë bastisin Xhaminë Al-Aksa

Dhjetera hebrenj fanatikë të shoqëruar nga policia izraelite hynë në oborrin e Mesxhid al-Aksasë në qytetin e vjetër të Kudsit Lindor të

Continue Reading