Kodrat e Kallmit në Durrës përfshihen nga zjarri, era po favorizon përhapjen e flakëve

Kodrat e Kallmit në Durrës janë përfshirë nga një vatër zjarri. Mësohet se zjarri është përhapur në zonën me shkurre, ndërkohë që vatra

Continue Reading

Turqia arkëtoi 21,7 miliardë dollarë nga turizmi në gjysmëvjetorin e parë

Të ardhurat e Türkiyes nga turizmi u rritën për 27 për qind, duke arritur në 21,7 miliardë dollarë gjatë periudhës janar-qershor. Sipas të

Continue Reading

Senegali pezullon internetin e telefonisë celulare mes tensioneve për arrestimin e liderit të opozitës

Qeveria e Senegalit ka bërë të ditur se ka pezulluar përkohësisht qasjen e internetit nga telefonat celular për të parandaluar qarkullimin e

Continue Reading

Presidentët Sisi dhe Abbas diskutojnë për çështjen palestineze

Presidenti i Palestinës, Mahmoud Abbas dhe presidenti i Egjiptit, Abdel Fattah Al-Sisi diskutuan për zhvillimet në çështjen e Palestinës. Sipas

Continue Reading

Kryediplomati turk: Rruga e Laçinit është territor azerbajxhanas

Ministri i Punëve të Jashtme i Türkiyes, Hakan Fidan, tha se rruga e Laçinit, e vetmja rrugë tokësore që i jep Armenisë qasje në Karabak, është

Continue Reading

Pakistan, rritet në 54 numri i viktimave në sulmin kamikaz ndaj kongresit të partisë politike

Në rajonin Khyber Pakhtunkhwa të Pakistanit është rritur në 54 numri i personave që kanë humbur jetën në sulmin kamikaz dje i cili vendosi në

Continue Reading

OBI kërkon nga Danimarka parandalimin e sulmeve ndaj Kuranit

Organizata e Bashkëpunimit Islam (OBI) i bëri thirrje Qeverisë së Danimarkës të marrë masa për mospërsëritjen e sulmeve ndaj Kuranit. Në një

Continue Reading

I riu musliman shpëton 17 persona nga zjarri në Francë, përfshirë një foshnjë

Një i ri musliman francez, i cili rrezikoi jetën e tij duke hyrë në një ndërtesë që digjej për të shpëtuar 17 persona, duke përfshirë një

Continue Reading

13% e të rinjve 25-29 vjeç nuk duan të punojnë

Të rinjtë, sidomos ata në moshë pune, e kanë të vështirë orientimin në tregun e brendshëm të punës, teksa po i drejtohen gjithnjë e më shumë

Continue Reading

Del emri i Nuredin Dumanit në bisedat me ENCROCHAT, porositë për dy vrasje

Në dosjen e SPAK në të cilën të arrestuar janë ish-drejtues policie, ish-prokuror dhe bisnesmen përveç emrave të arrestuar dhe shpallur në kërkim

Continue Reading