Mbyllja e medreseve fatkeqësi kombëtare dhe njerëzore!

Nga: Tasim Darsi Këto ditë falë disa shkrimeve në portalet online si Anadolu Agency, Mexhlis.com, MASH, (Nga Roald Hysa dhe Floriar Arapi) morëm

Continue Reading

Kulmi i krizës, ekonomia u tkurr me 10,2% gjatë karantinës

Ekonomia shqiptare u tkurr me 10.2% në tremujorin e dytë të vitit, që përkon me periudhën e karantinës, kur pjesa më e madhe e aktiviteteve ishin

Continue Reading

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë reagon ndaj deklaratës së Biden-it

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, İbrahim Kalın, lidhur me postimin në rrjetin social të kandidatit presidencial demokrat në SHBA, Joe Biden

Continue Reading

Aliyev: Përleshjet do të ndalen nëse ushtria armene tërhiqet

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, deklaroi se pikat strategjike në Karabak janë çliruar nga pushtimi dhe tha se kushti i vetëm i vendit

Continue Reading

Izraeli shemb 7 shtëpi të palestinezëve në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite kanë shembur 7 shtëpi të palestinezëve në Bregun Perëndimor nën okupim me arsyetimin se ishin “pa leje”. Sipas

Continue Reading

166 të arrestuar, EUROPOL operacion ndërkombëtar, i shtrirë edhe në Shqipëri

Një operacion ndërkombëtar i organizuar nga EUROPOL ka çuar në arrestimin e 166 personave, ku pjesë e tij u bënë dhe autoritetet shqiptare. Sipas

Continue Reading

Turqia: Nëse Azerbajxhani kërkon ndihmë, do ndërhyjmë në Karabakh

Azerbajxhani është i aftë ta çlirojë territorin e tij vetë, por nëse dëshiron mbështetje dhe kërkon ndihmë, ne do të jemi me ta, deklaroi

Continue Reading

Merkel apelon për qasje “të ekuilibruar” të BE-së ndaj Turqisë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka bërë thirrje për një politikë të ekuilibruar ndaj Turqisë para një samiti kyç të liderëve të Bashkimit

Continue Reading

Shqiptarët të parët që çojnë fëmijët në Itali dhe i braktisin, ia kalojnë dhe Bangladeshit

Shqipëria nuk është ndër vendet e përfshira në konflikte ushtarake apo në gjendje lufte e as nën fatkeqësitë e tragjedive natyrore, por përsëri

Continue Reading

E rëndë në Kamëz, 3 të rinj plagosen me thika

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Kamëz. Mësohet se 3 të rinj, rreth moshës 17-vjeçare, janë plagosur me thika. Burime nga

Continue Reading