Bordi ul me 4 lekë çmimin e naftës, nuk ndryshon benzina as gazi

Bordi i Transparencës ul me 4 lekë çmimin e naftës, ndërsa mbetet i pandryshuar çmimi i benzinës dhe i gazit. Çmimi i shitjes me pakicë i

Continue Reading

Shënohet 77-vjetori i hedhjes amerikane të bombës bërthamore në Nagasaki

Qyteti japonez i Nagasakit shënoi sot 77-vjetorin e hedhjes amerikane të bombës bërthamore në këtë qytet. Me këtë rast, në shenjë përkujtimi ndaj

Continue Reading

Kryeministri Rama vizitë në Turqi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka mbërritur në Türkiye në kuadër të ceremonisë për Lojërat e Solidaritetit Islam dhe për takim pune. Duke

Continue Reading

“Shpimi në Mesdhe është juridiksion i Turqisë, për këtë nuk kemi nevojë për lejen e askujt”

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se kërkimet dhe shpimet që bëhen në Mesdhe janë në juridiksionin e Turqisë

Continue Reading

Gjermani, një adoleshent 16-vjeçar qëllohet për vdekje nga policia

Një hetim është duke u zhvilluar pasi një djalë 16-vjeçar u qëllua për vdekje nga policia në qytetin perëndimor të Gjermanisë, Dortmund, thanë

Continue Reading

Kryepeshkopi suedez dënon provokimet e djegies së Kuranit nga politikani ekstremist

Kryepeshkopi i qytetit të Vaxjö në jug të Suedisë, Fredrik Modeus, dënoi provokimet e djegies së Kuranit nga lideri i partisë së ekstremit të

Continue Reading

Franca: Në Gaza nuk mund të arrihet stabilitet i përhershëm pa u hequr bllokada izraelite

Franca deklaroi se në Gaza nuk do të arrihet stabilitet i qëndrueshëm pa hequr bllokadën e Izraelit. Ministria e Punëve të Jashtme e Francës tha

Continue Reading

Presidenti i Kroacisë: Sanksionet kundër Rusisë nuk janë efektive

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq, tha se sanksionet perëndimore kundër Rusisë nuk janë efektive dhe se këto sanksione nuk e dëmtuan Rusinë.

Continue Reading

Nisen edhe dy anije të tjera që transportojnë mbi 70 mijë tonë drithëra nga Ukraina

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë njoftoi se dy anije të tjera që transportonin mbi 70 mijë tonë drithëra janë larguar nga portet ukrainase. Anija

Continue Reading

Forcat izraelite vrasin tre palestinezë në Nablus

Tre palestinezë kanë humbur jetën sot në bastisjet e forcave izraelite në qytetin Nablus të Bregut Perëndimor, bëri të ditur Ministria

Continue Reading