Kosovë: Kuvendi nuk arrin ta miratojë në parim Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të UÇK-së

Projektligji për Mbrojtjen e Vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) nuk ka arritur të marrë shumicën e votave për miratim sot në

Continue Reading

Presidenti Pendarovski i dorëzoi mandatin Zaevit për formimin e Qeverisë

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot i dorëzoi kryetarit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev,

Continue Reading

Trump: Votimi në distancë do të jetë mashtrimi më i madh në historinë e vendit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump pretendon se fletëvotimet e dërguara “me postë” për zgjedhjet në vend u kanë shkuar edhe “të

Continue Reading

Izraeli po shkakton dëme të mëdha në Gaza

Një avion luftarak izraelit sot ka gjuajtur një raketë që ra në një shkollë të drejtuar nga Agjencia e Refugjatëve e OKB-së (UNRWA) në kampin e

Continue Reading

Erdoğan: Ajo që rrit tensionet në Mesdhe është mentaliteti grek

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan: Nuk është Turqia ajo që rrit tensionet në Mesdhe por mentaliteti grek që përpiqet të injorojë Turqinë dhe

Continue Reading

Kryetari Rufki Suma: E fali sabahun pastaj shkoj në punë

Kryetari i Hanit të Elezit, Rufki Suma, padyshim se është ndër kryetarët më të veçantë të komunave të Kosovës, ku si i pavarur i ka mposhtur të

Continue Reading

Të shkarkuarit nga vetingu, rrogë duke qëndruar në shtëpi

Vendimet për shkarkim nga detyra të dhëna në shkallën e parë të vetingut i largojnë gjyqtarët dhe prokurorët nga sallat e gjyqit, por nuk i lënë

Continue Reading

Covid-19, bie fuqia blerëse, qytetarët frikë për të ardhmen

Pandemia e Covid-19 ka goditur buxhetet e familjeve shqiptare, duke sjellë rrjedhimisht një rënie të konsumit në vend. Në këtë periudhë krize,

Continue Reading

Gjermania paralajmëron: Anulojini udhëtimet në këto vende të Evropës

Për shkak të rritjes së numrit të infeksioneve me Corona, Ministria e Jashtme në Berlin e ka zgjeruar listën e zonave të rrezikut për të cilat

Continue Reading

Meta kthen për rishqyrtim në Kuvend ligjin për “Pronat e shtetit”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka kthyer në Kuvend për rishqyrtim ligjin nr. 111/2020 “Për disa shtesa në ligjin nr. 8743, datë

Continue Reading