Rritja e infektimeve/ Johnson plan për izolim një mujor

Kryeministri britanik, Boris Johnson po merr në konsideratë mundësinë e shpalljes së një izolimi një mujor në të gjithë Anglinë, me shpresën se

Continue Reading

‘Tërhiqet’ Macron/ Thotë se ‘e kupton’ tronditjen e muslimanëve për karikaturat e Profetit Muhamed

Presidenti francez Emmanuel Macron ka tentuar sonte të qetësojë gjakrat e ndezura të komunitetit botëror musliman, duke thënë se e kupton

Continue Reading

Shënohet viktima e dytë me origjinë shqiptare nga tërmeti në Turqi

Viktima e dytë me origjinë shqiptare nga Kosova është regjistruar pas tërmetit në Izmir. Ambasada e Kosovës në Turqi me anë të një postimi në

Continue Reading

Tërmeti në Izmir – Regjistrohet viktima e parë shqiptare, djali i saj rëndë në spital

Regjistrohet viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo deklaron për abcnews

Continue Reading

Turqi, shpëtohet një person nga rrënojat 26 orë pas tërmetit

Një person tjetër i lënduar u nxor nga rrënojat 26 orë pas tërmetit në Izmir. Ekipet e kërkim-shpëtimit kanë nxjerë të paktën 100 njerëz deri më

Continue Reading

Koronavirusi në Shqipëri –7 viktima dhe 241 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi shifrat e situatës epidemike Covid-19, për 24 orët e fundit në vendin tonë. Nga 1260 testime, kanë rezultuar me

Continue Reading

Azerbajxhani: Armenia planifikon të përdorë municion fosfori

Azerbajxhani hodhi poshtë pretendimet “e rreme dhe false” të Armenisë se forcat e tij përdorën municione të fosforit të bardhë në

Continue Reading

Erdoğan falënderon Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë e Veriut dhe vendet e tjera për solidarizimin pas tërmetit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka falënderuar “të gjitha vendet mike” që shprehën ngushëllime dhe gatishmëri për të ndihmuar pas

Continue Reading

Erdoğan: Së shpejti do t’u ndërtojmë shtëpi të reja qytetarëve që mbetën pa kulm nga tërmeti në Izmir

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se së shpejti do të ndërtojnë shtëpi të reja dhe do t’ua dorëzojnë ato qytetarëve të cilët mbetën

Continue Reading

Ministria turke e Shëndetësisë: Rritet në 28 numri i viktimave të termetit në Izmir

Ministria turke e Shëndetësisë: Rritet në 28 numri i viktimave të termetit në Izmir.

Continue Reading